Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tabletta vagy hüvelygyűrű? És...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Senkimégisvalaki kérdése:

Tabletta vagy hüvelygyűrű? És az ondó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A párommal elérkeztünk a nagy gondhoz, hogy innentől mi is legyen?

Hallottam a tabletta káros mellékhatásairól, meg a hüvelygyűrűről is, hát ki-mit ajánl, engem érdekelne az ittlévők véleménye is.


Ja igen, és még egy fontos kérdés, bármilyen hülyének is tűnik, szeretném tisztázni.

Ha ezek közül valamelyik fogamzásgátlási módszert választanám, és természetesen a szabályait betartva, ha esetleg a párom bennem menne el, abból tényleg semmi problémánk nem lenne?


Köszönöm a válaszotokat (légyszi tényleg csak értelmes válasznyomokat hagyjatok!)

18/L


2011. febr. 11. 20:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak a tablettához tudok hozzászólni: ha fogamzásgátló tablettát szedsz és már elég ideje, hogy a tájékoztató szerint elérd a védettséget (ez egyes tablettáknál 1-2 hét, de van ahol csak a második levéltöl hat), attól kezdve a barátod benned elmehet, anélkül, hogy terhes legyél. A tablettának ugyanis éppen az az értelme, hogy mellette gyakorlatilag nem lehetsz terhes - ha rendesen szeded - más védekezési mód feleslege emellett.
2011. febr. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A tablettának jobb a hatásfoka egy nagyon picivel.

Egyébként kinek mi jön be. De a legfontosabb, hogy alaposan kivizsgáljanak, mielőtt hormonkészítmény szedésébe kezdesz.

Ezt sajnos a dokik sokszor elfelejtik, csak felírnak vmit, azt örüjjé'...


Szinte semelyik fogamzásgátló módszer nem 100%-os. De a tabletta és a hüvelygyűrű mellett nagyon kicsi az esély a teherbeesésre, ,mondhatni elhanyagolható, ha rendesen szeded.

Megakadályozza a peteérést, megváltoztatja a cervixnyákot, megváltoztatja a petevezető motilitását és a méhnyálkahártyát is elvékonyítja...szóval eléggé bebiztosítja a dolgot.

2011. febr. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én egyértelműen a tablettára szavazok. Lassan 5 hónapja szedek, még nem tapasztaltam semmilyen kellemetlen mellékhatást és ezerszer jobb mint óvszerrel. Én bátran ajánlom, bár nem vagyok orvos.
2011. febr. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
46%

persze jó a tabbletta is de az az egy gond van vele hogy mivel az a vérben is megjelenik így terheli a mályat...a hüvelygyűrű viszont egyből a méhben adja ki a hatását...és a gyűrűt azt korlátlan ideig használlhatod a tabblettát meg 2 év után 1 évig szüneteltetni kell

19/F

2011. febr. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A méhben, mi?...
2011. febr. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. :)


Hát én is félek attól, hogy a doki nem küld el kivizsgálásra, mivel alapból túlsúlyos vagyok egy picit, nagyon nem hiányozna ha még felszednék a hormonok miatt is kilókat. De majd meglátjuk. Köszi a segítséget. :) Azt hiszem előbb megpróbálom a tabit, az olcsóbb is, aztán legfeljebb ha nem jön be, átváltok a gyűrűre.

2011. febr. 12. 16:48
 7/11 anonim válasza:
Én a tablettát ajánlom, egyetlen dologra figyelj oda, hogy antibiotikumot ne szedjél, mert semlegesítheti a gyógyszert. Ha igen akkor pedig védekezzetek mással is. Én 12 éve szedem a gyógyszert és még nem lettem terhes, pedig a párom is oda .....
2011. febr. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát saját tapasztalat alapján én ezt tudom írni neked:


Tabletta


mellette: biztonságos, elmulasztja a fájásokat, beállítja a menszeszt, követhető rendszert alakít ki


ellene: az első 3 hónapban gyakori mellékhatás a pecsételő meg az átszakadásos vérzés (nekem ez volt, olyan volt mintha 1 hónapig menstruálnék, következő hónapban viszont már semmi gond nem volt, mind a mai napig). Felléphet mellékhatás igen (pl fejfájások,hízás stb.), de ha ilyen történik nem kell pánikolni csak vissza kell menni dokihoz h írjon egy másikat, ami jobb a szervezetednek.


Hüvelygyűrű


Én egyszer kérdeztem erről dokit csak annyit mondott elutasítóan: ,,Hüvelygyűrű annyit ér mintha lyukas óvszert adnék."

Nekem sose volt így csak ezt hallottam eddig, de 18 évesen sztem ne vágj bele ilyen megoldásba.


Következő kérdésre pedig tabinál elmehet benned a párod, de itt is jobb biztosra menni és nem a nagyon termékeny napokon csinálni. Ezt könnyen kiszámolhatod sok cikk van erről neten.

Hüvelygyűrűnél csak a fentebb írtat tudom ismételni.

2011. febr. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. :)

Irattam fel gyógyszert, majd még kiderül hogy mi lesz. Mondjuk az érdekes hogy a dédimnek volt trombózisa, de sebaj, csak nem lesz bajom.

2011. márc. 5. 09:41
 10/11 anonim ***** válasza:
És ha a családban volt trombózis, akkor nem kellett volna elmenned vizsgálatra? Már bocs, de elég felelőtlen vagy, ha így beszeded...
2011. márc. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!