Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A fogamzásgátló gyógyszer...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fogamzásgátló gyógyszer mennyire ártalmas?

Figyelt kérdés

A barátnőm szeretne bogyót szedni, mert akkor rendszeres lenne a havija és nem kellene vesződni a gumival, de én eleinte tartottam ettől, most nem tudom. Mennyire teszi tönkre a szervezetét? egyáltalán mi történhet? Ha nagyon hosszú ideig szedi akkor idő után baj lehet ha abba hagyja? Szóval értitek, nem akarom, hogy tönkre tegye magát, Ő azt mondja, hogy az orvos úgyis megvizsgálja, meg a számára legjobbat adja, de nem egy ismerősöm van, akinél voltak, vannak mellékhatások, pl elhízott, ilyesmi. Féltem Őt :-\.


köszönöm, sziasztok.


2011. febr. 18. 12:17
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Olvasd el a betegtájékoztatót. Az ott leírt mellékhatások közül bármelyik (akár egyszerre több is) előfordulhat.

Persze van amelyik nagyon ritka, de a libidócsökkenés, hüvelyszárazság, migrén, étvágynövekedés/hízás nagyon gyakori.

Egyébként ha olyan ember szedi, aki tényleg alkalmas a szedésére, akkor nem túl veszélyes. Csak manapság nem igazán vizsgálják ki, hogy ki alkalmas, ki nem. Már az is csoda, ha vkit elküldenek vérvételre (de igazából az sem szűr ki sok mindent...).

Viszont rendszertelen ciklusra elkezdeni szedni kész "öngyilkosság". Persze nem a szó valódi értelmében.

De ha vki rendszertelen ciklusra elkezd fogamzásgátlót szedni, akkor később, mikor abbahagyja, iszonyatosan nagy gondjai lehetnek a ciklusával. Ha mondjuk most csak kicsit rendszertelen, akkor később előfordulhat, hogy két-három havonta jön csak meg. Ami ugye kellemetlen, ha az ember babát szeretne.

Rendszertelen ciklust mindig ki kellene vizsgálni, és nem fogamzásgátlóval "kezelni". Mert az nem is kezelés, hanem a probléma szőnyeg alá söprése.

Egyszer még nagyon csúnyán vissza fog ütni.

2011. febr. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem rendszeres a havija akkor eszébe ne jusson fogamzásgátlót szedni... Elfedi a problémát csak és évek múlva, amikor abbahagyná, hogy gyereket szeretne, akkor majd szívni fog erősen :S
2011. febr. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%
Egyébként magának a gyógyszernek csekély,hogy mellékhatása legyen, csak női nemi hormon. Semmi olyan baja nem lesz.
2011. febr. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, őő nem tudom hogy mennyire rendszertelen neki, mármint nem hónapokat késik, nem is heteket, pár nap. szerintem olyan +/-5 nap. szóval annyira nem vészes, szerintem. De nem tudom... annyira nem értem ezeket a női dolgokat :-\
2011. febr. 18. 13:04
 5/5 anonim ***** válasza:
58%

"csak női nemi hormon"

Persze, ez így leírva szép, de azért a hormonrendszer elég összetett. Igen is tud cifra dolgokat. Nagyon sok nő szenved libidócsökkenéssel, hízással, migrénnel, hüvelyszárazsággal és visszatérő hüvelyi fertőzéssel a fogamzásgátló miatt.

2011. febr. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!