Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehet-e egyszerre hüvelykúpot,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet-e egyszerre hüvelykúpot, és tabit is használni?

Figyelt kérdés
Van állítólag valamilyen Pharmatex hüvelykúp ami hatásos.Felírták enkem a YASMINELLE fogamzásgátló tabit,csak nem merem kiváltani,mert hát drága és sokak szerint nem is biztonságos!Ha egyszerre használnék tabit,és ezt a hüvelykúpot,az biztonságos lenne?Az az igazság,hogy szeretném már kipróbálni óvszer nélkül,meg volt egy kis incidensem is vele/lecsúszott/és már félek attól is.Már már ott tartok h házasságig nem is szeretkezem a barátommal :'( Kérek mindenkit aki tud valamit erről a hüvelykúpról,az írjon:vényre kell venni,vagy csak egyszerűen be kell menni a gyógyszertárba,mennyibe kerül,milyen kiszerelésben van,befolyásolhatja-e a tabi hatását?Szóval nagyjából mindent.Azt tudom,hogy a szeretkezés elött kb 10perccel kell felhelyezni,hogy legyen ideje elolvadni.Kérek mindenkit,hogy segítsen,már tényleg ott vagyok,hogy sosem fogok már szertkezni a barátommal,mert egyszerűen rettegem hogy babás leszek!Könyörgöm valaki segítsen!Előre is köszönöm!
2008. febr. 3. 19:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A tabletta a legbiztonságosabb módszer a terhesség megelőzésére! A kúp egy kicsit macerás szerintem, és feleannyira sem biztonságos! Miért féltek a tabletta szedésétől? Rengeteg nő ezt a módszert alkalmazza és semmi bajuk sincs! Nem kell félni!!!
2008. febr. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Használhatod természetesen a kettőt együtt, hiszen a hüvelykúp helyi hatású spermaölő szer, nincs hormon benne és nem szívódik fel mint a fogamzásgátló. Ez vény nélkül kapható, egyszerűen bemész a gyógyszertárba és kéred. Én a hüvelytablettát próbáltam ki régebben, az 12 darabos kiszerelésben van, és olyan 1500 ft-körül volt. A kúpnak is hasonló az árfekvése. Valóban 10 perccel szex előtt kell felhelyezni. Nekem nem nagyon vált be, mert csípett engem és a páromat is.

Használhatod tehát bogyó mellett de szerintem felesleges. A gyógyszer önmagában a legmegbízhatóbb védekezési forma ha rendesen szeded. A yasminelle valóban az egyik legdrágább gyógyszer, de vannak olcsóbb szintén megbízható tabletták is, beszéld meg az orvosoddal.

2008. febr. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszy a segítséget!Sokat segítettetek.Csxak az a gondom hogy írta itt valaki,hogy pont ma megy abortusra egy barátnője.Én nem szeretnék így járni(jah és ő rendesen szedte)Eléggé félek szóval :(
2008. febr. 4. 18:13
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajnos nem létezik 100%-os fogamzásgátló módszer, a tablettának is van bizonyos hibaszázaléka. De nagyon kicsi. Ha mégis bekövetkezik terhesség akkor az általában a helytelen szedés, tökéletlen felszívódás (hányás, hasmenés), vagy más gyógyszerekkel való együtt szedés miatt van. Ha ezekre a dolgokra figyelsz akkor elhanyagolhatóan kicsi az esélye hogy terhes maradsz a gyógyszer mellett.

Ha te mégis úgy érzed magad biztonságban akkor nyugodtan használj más hormonmentes fogamzásgátló módszert kiegészítésként.

2008. febr. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a pharmatex krémet és a gumit használom együtt évek óta és tökéletesen bevált! Csak az a titka hogy rendeltetésszerüen kell használni. Viszont csak önmagában a krémet én se merném. fogamzásgátlót viszont nem szedek mert nincs kedvem trombózist meg mellrákot kapni 20 év mulva...
2008. márc. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
bocs,az előző irással nem akaralak lebeszélni a tabiról csak én félek a szövődményektől,amiket valljuk be szeretnek az orvosok elbagatelizálni...
2008. márc. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!