Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen alacsony hormontartalmú...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen alacsony hormontartalmú gyógyszert szedhet egy már szült nő?

Figyelt kérdés
Hosszabb távon tervezek, mert már van 2 babóm. Először Tri-regolt szedtem, majd a szülések után Cerazette-et, majd Harmonet-et, de ez utóbbi megemelte a májfunkciós értékeimet, ezért abbahagytam.
2011. márc. 16. 18:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Én sokáig Lindynettet szedtem, de libidócsökkenés miatt abba kellett hagynom! Ha neked a többi gyógyszernél ilyesmi nem jelentkezett, akkor nyugodtan tudom ajánlani, mert az l. csökkenésen kívül semmilyen más panaszom nem volt vele!
2011. márc. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A májadra mindegyik ugyanúgy hat. Ha gondod volt vele, akkor semmilyet sem szedhetnél.

Egyébként szülés után inkább spirált szoktak ajánlani. Azon nem gondolkodtál még?

Hosszú távú megoldás, nincs vele macera, ráadásul a hormonháztartásod sem befolyásolja.

2011. márc. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A spirál azért nem játszik, mert így is nagyon erős a menzeszem, attól meg a falra másznék. A májammal annyi volt, hogy az értékeket (GOT, GPT,GGT)emelte meg egy kicsit. A tabi ezért volna jó, mert a ciklusom nem mindig pontos, ingadozik 25 és 29 nap között...Néztem a Lyndinette leírását, hááát...
2011. márc. 16. 22:13
 4/7 anonim ***** válasza:

Mint mondtam, mindenféle tabletta káros a májra. Ha emelkedtek az értékek, akkor nem kellene tablettát szedned.

Esetleg a hüvelygyűrűről kérdezd meg az orvost, mert az kevésbé terheli a májat.

Egyébként sem kívánságműsor:) Az orvosnak nagyon sok adatot mérlegelve kell eldöntenie, hogy neked mi a legmegfelelőbb tabletta (ha esetleg úgy dönt, hogy szedhetsz).

2011. márc. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Attól függ h szoptatsz-e. De Így is úgy is nőgyogyi irja fel, szal, kérdezd tőle.
2011. márc. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Így van, ha a Harmonet rontotta a májfunkciódat, akkor mindegyik rontani fogja, neked el kell felejtened a hormonális fogamzásgátlást, mert tönrkemegy a májad.
2011. márc. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Futok egy kört a dokinál is. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy autoimmun beteg vagyok, és nem tudjuk, hogy a szülés vagy a Harmonet rontott-e a májfunkción :(
2011. márc. 19. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!