Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehet ebből baj? Gyógyszerrel...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet ebből baj? Gyógyszerrel kapcsolatos kérdés.

Figyelt kérdés

Előre bocsánat ha hosszú lesz, de nekem nagyon fontos. Gyógyszert szedek, minden levél végén kedden veszem be az utolsó szemet, és szombaton jön meg (tehát a 4. gyógyszermentes napon). Szeretném átrakni a menstruációm kezdetét hétfőre, mert a barátommal csak hétvégente találkozunk. Ezért úgy számoltam, hogy péntekenként kéne bevennem az utolsó szemet. Tehát kedd helyett péntekre szeretném rakni a tabletta abbahagyásának időpontját. A betegtájékoztató azt írja, hogy "Ha más napra szeretné áthelyezni a menstruáció kezdetének napját, kurtítsa meg (sohase hosszabbítsa) a következő gyógyszerszünetet."

Nekem ezzel az a bajom, hogy én most bevettem kedden az utolsó szemet, tegyük fel elkezdtem szedni pénteken a következő levelet, akkor csak három napos volt a gyószerszünetem, ami alatt nem jelentkezik nálam vérzés. Ez nem gond? Mert ha most szedem folyamatosan tovább, úgy hogy nem mentruáltam, akkor ez nem olyan lesz, mintha csak úgy kihagytam volna három napot? VAgy hogyan van ez? Kérlek valaki válaszoljon, hogy holnap reggel kezdjem-e a következő szünetet.


2011. márc. 17. 16:17
 1/7 A kérdező kommentje:
*következő levelet, elnézést
2011. márc. 17. 16:19
 2/7 anonim ***** válasza:
Olvasgasd még a betegtájékoztatót, lesz ott olyan is, hogyan lehet "kihagyni" egy szünetet és tovább szedni a gyógyszert. De ha biztosra akarsz menni, akkor hívd fel a nőgyógyászod.
2011. márc. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
de ha kihagyom a szünetet, akkor és beszedem a következő levelet is akkor megintcsak ott tartok, hogy kedden vettem be az utolsót és szombaton jön meg. nem egy hétvégét szeretnék megúszni, hanem véglegesen át szeretném "tenni"
2011. márc. 17. 16:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Oké, de milyen gyógyszert szedsz?
2011. márc. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
cypromix
2011. márc. 17. 16:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy orvossal konzultált. Ha nincs módod elmenni, akkor www.orvostudakozo.hu, Hamvas Ferenc.

Írd meg neki, hogy miért fontos ez neked, mert ő általában nem pártolja ezt a tologatást.

Egyébként a Cypromix elsősorban nem fogamzásgátló, hanem hormongyógyszer. Miért ezt szeded? Van vmi problémád, vagy csak fogamzásgátlásra?

2011. márc. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

csinált a rövidítéseket 1-2 napossan

így lasssan, de könnyebben átállsz

2011. márc. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!