Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Igaz, hogy a fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sweetie kérdése:

Igaz, hogy a fogamzásgátló tablettától egyre nehezebben esel teherbe, könnyebben alakulhat ki a méhnyakrák, pattanásos lesz a bőröd, meghízol tőle, fájdalmas, és kiszámíthatatlan lesz a mensturációd, és el fogsz hülyülni? (lent. )

Figyelt kérdés
16éves lány vagyok.. még nem szedek tabit, meg smmi ilyesmit.. egy (fiú) barátom mondta ezeket, de én úgy tudtam, h a tabletta teljesen biztonságos.. na most hogy van ez? o.O
2011. ápr. 14. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Pont hogy szinte percre pontos és fájdalmatlan lesz a vérzésed, én nem híztam meg, van akinek pattanásai ellen ajánlják, és állítólag a mai gyenge hormontartalmú gyógyszerektől már nem lesz nehezebb a teherbeesés sem. Ja, és ő fog meghülyülni ha így halad...:D
2011. ápr. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. :) már megijedtem,hogy lány létemre ennyire hülye vagyok.. :D
2011. ápr. 14. 20:29
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Hát igen mert ezt egy fiatal fiú mindenkinél jobban tudja. Az utolsó dolgok arra utalnak, hogy fogalma sincs arról mi az a tabletteaés hogy működik... Ha szeded attól pont hogy halál pontos lesz a menzeszed (általában), hiszen a gyógyszer szabályozza, sőt olyankor nem is igazi menzeszed van. Legtöbbször a fájdalom is elmúlik. Én is azért szedem hogy ne fájjon amikor megjön.

A hízás, pattanás lehetséges mellékhatás. De sokféle gyógyszer van, mindenkinek más jön be. Olyan is van amikor eltünteti a pattanásokat.

2011. ápr. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
18%
Ja és azt mondják, hogy közvetlenül a gyógyszer abbahagyája utána könnyebb teherbe esni.
2011. ápr. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
Ha évekig szeded a fogamzásgátlót megállás nélkül, akkor valószínű, hogy el fog állni a menstruációd. Több barátnőm volt így és fél évig tartott nekik, amíg az orvosok kikúrálták őket.
2011. ápr. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
Én hagytam abba 10 év után, nem volt olyan problémám, hogy elmaradt volna a menstruációm.
2011. ápr. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Cleptomaniac ***** válasza:
100%

A barátnőm normális, rendszeres ciklus mellett 18 évesen kezdett el fogamzásgátlót szedni. Már 3 éve abbahagyta, mert babát akarnak a párjával, és egy évig nem jött meg Neki, azóta is csak gyógyszerrel. Baba még nincs, már a lombikbébi felé kacsintgatnak.


Ez persze csak egy szélsőséges példa volt, vannak olyanok, akiknek semmi gondjuk nincs a gyógyszer abbahagyása után, és ők vannak többségben. De az, hogy 100 %-osan biztonságos, nem igaz.

2011. ápr. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A nehezebb teherbe esés igaz lehet. Rengeteg nőnek a tabletta után nem áll helyre a peteérése, vagy csak nagyon nehezen, orvosi segítséggel. Persze van ellenpélda is, aki pont, hogy tabi után könnyebben esik teherbe. De szerintem ez a ritkább.

A méhnyakrákkal nem tudom van-e összefüggés, de semmi sem kizárt.

Hízást okozhat.

A menzesz az inkább kevéssé fájdalmas lesz. Meghülyülni talán nem fogsz.

De 16 évesen nem ajánlott a szedése, főként az első pont miatt. Ilyen idős korban veszélyes leállítani a peteérést.

2011. ápr. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat :)

amugy nem is akartam szedni, meg még nem is kéne szednem, meg semmi ilyesmi.. :) csak beszélgettünk a barátommal (mármint nem pasi. :D) és ő mondta ezeket.. és kicsit meglepődtem , hogy én ezekről nem tudtam.. :O

2011. ápr. 14. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!