Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Segítség! Fogamzásgátló -...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Segítség! Fogamzásgátló - trombózis?

Figyelt kérdés

Voltam nődokinál, és felírt nekem egy hónapra Jangee nevű fogamzásgátlást. Semmi vérvizsgálat. (Egyébként normális vérnyomásom van és elvileg nincs trombózisos rokonom se.)

Tegnap este szokatlan tüneteket éreztem a testemen. Szúr a szívem, és alvás közben fájt a vádlim is, kb 5 percig. Ezek lennének a trombózis tünetei? A tájékoztató szerint ha ilyen tüneteim vannak, azonnal hagyjam abba. Akkor hagyjam abba? Most mit csináljak?


L/18


2011. ápr. 29. 08:57
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja, és csak egyetlen egy szemet vettem be.
2011. ápr. 29. 09:05
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez lehet más is, ne aggódj. Mindenesetre a legjobb megoldás az lenne, hogy hagyd abba, menj vissza a dokihoz és kérd, hogy vizsgáljon ki, mert a trombózissal nem szabad viccelni.

A legjobb meg az volna, ha inkább keresnél egy másik dokit, aki lelkiismeretesebb és nem írja fel a gyógyszert vizsgálat nélkül. Nem is szabadott volna így elfogadni.

2011. ápr. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetlen szemtől nem alakulhat ki trombózis.
2011. ápr. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egyetlen szem még nem valószínű, hogy mellékhatásokta produkálna, mindenesetre jobb lett volna, ha a dokid elvégeztet némi vizsgálatokat mielőtt felír egy gyógyszert!

Nálam sajnos esélyes a trombózis kialakulása, bár a doki nekem is akart felírni tablettákat, merthogy szerinte, ha terhességek alatt nem dagadtak a lábaim, akkor valószínűtlennek gondolja a trombózis veszélyt! Én mégsem merem bevállalni, a keresztanyám trombózis okozta tüdőembóliában halt meg 45 évesen!

Én inkább maradnék a gyerekeimmel!

2011. ápr. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Jobban teszed, ha kivizsgáltatod magad és vért nézetsz, de akkor sincs rá garancia, hogy nem lesz tőle trombózisod. Vérvizsgálattal azt nézik, milyen a véralvadásod, de még ha jó is az eredmény, akkor sem fogják neked biztosra garantálni, hogy soha nem kapsz trombózist. Amúgy amiket írtál, nem trombózisra utalnak, sokkal inkább pszichés eredetű, mert félsz a trombózistól.
2011. ápr. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne képzelj be hülyeségeket. Szerintem csak annyira parázol, hogy különböző tüneteket észlelsz magadon. 1 szem semmit nem okoz. Még véletlenül sem.

Ha valami bajod van, akkor az nem attól van.

Én a helyedben szedném tovább. Ha a tünetek ismétlődnek vagy nem javulnak, akkor érdemes a háziorvoshoz fordulni, hangsúlyozva, hogy az 1. szemnél vetted észre (hogy ő se foghassa a tabira, hiszen egyértelműen nem az a baj).


Melleseleg a trombózis nem 5 percig tart és nem múlik el ébredéssel.

2011. ápr. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Lehet igazatok van... tényleg parázok, mert várom a mellékhatásokat, és izgulok meg minden.. :S
2011. ápr. 29. 09:48
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A szúró szív lelki eredetű lehet, a vádligörcs pedig magnéziumhiány (utóbbi régebben nekem is sokat volt). Egy szem még nem okoz trombózist. Szerintem szedd tovább, és ha a következő alkalommal mész, mond el neki a félelmed. Addig meg ne stresszelj!
2011. ápr. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Elég balf@sz dokid van már bocs. Keress azonnal másikat, hogyha ilyen felelőtlen.

Egyébként simán egy szemtől is lehetnek mellékhatások. Nekem is volt már igaz nem fogigátlótól. Én akkor bevettem mégegyet és akkor is meg volt a mellékhatás akkor hagytam abba.

A tombózis meg nem egy óra alatt alakul ki hanem sokkal, de sokkal több idő.

2011. ápr. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem volt trombózisom a fogamzásgátlótól, a harmadik hónapban jött ki.

Sajnos előszűrést nem nagyon csinálnak sehol sem (APC rezisztencia vérvizsgálat) pedig akkor elkerülhetők lennének az ilyen esetek.

Ha ólomsúlyú és dagadt a lábad, akkor irány a doki, de azonnal! És ne nagyon pattogjál, leginkább feküdj addig is.

2011. ápr. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!