Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 5% trombózis esélynél lehet...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

5% trombózis esélynél lehet fogamzásgátló tablettát szedni?

Figyelt kérdés
2011. márc. 16. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt csinálsz, amit akarsz, csak marhára nem ajánlott...
2011. márc. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
NEM! Az igen veszélyes lehet! Nekem is ilyen problémám van, és én sem szedhetek!
2011. márc. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Van egy tabi amit óvatossággal felírhatnak valami Lidinettnek hívják(pontos nevét nem tudom) aminek nagyon alacsony a hormontartalma de azt nagyon pontosan kell szedni mert olyan ultrakönnyű,hogy könnyen terhesnek is lehet lenni mellette(tályékoztatóján az szerepel,hogy óvatosan adható ilyen esetbe).

Talán még azok a tabletták amiket szoptatás alatt szoktak szedni.Én szedtem olyat és az volt ráírva a tályékoztatójára,hogy az ilyen tablettáknál nem bizonyított teljesen a trombózisra,mellrákra való hajlamosító tényező.Nagyon utána kell érdeklődni mert nem mindegyik nődoki naprakész ezekkel az infókkal.

2011. márc. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Utolsó, én szedtem Lindynette 20-at és semmi ilyesmi nem volt a tájékoztatóján, hogy trombózisra hajlamosak "óvatossággal" szedhetik. Aki trombózisra hajlamos, az egyáltalán nem szedhet semmilyen ösztrogénkomponensű orális fogamzásgátlót, se ultrakönnyűt, se olyan amit nagyanyám szedett 40 éve, kész. Ilyen esetben lehet szedni az általad is szedett szoptatósoknak valót, mert abban nincs ösztrogén, de épp ezért annak a hatásfoka is jóval rosszabb.

Kérdező, ezt az dolgot az orvosoddal beszéld meg, én nem tudom, hogy az 5% trombózishajlam pontosan mit jelent a tablettaszedést illetően. De van egy olyan érzésem, hogy ennyi hajlama kb. mindenkinek van...

2011. márc. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Rengeteg nőnek van trombózishajlama csak nem mindenki teszteli le magán mert költséges vizsgálat.A terhesség jobban hajlamosít trombózisra mint bármelyik tabi és trombózison átesett nők is szülnek.
2011. márc. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lyndinette van többféle.Én azt olvastam,hogy óvatossággal lehet.A szoptatós gyógyszerek jók és lehet mellé mást is használni.
2011. márc. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Trombózishajlam nem egyenlő a trombózissal.Sok mindenkinek lehet és van trombózishajlama aki nemtud róla és szed gyógyszert és nemlesz trombózisa.Sok mozgással tudod kompenzálni.Az omega -3 csökkenti a hajlamot.Nekem is mondtak hasonlót 10 éve.Eddig nem lett trombózisom.
2011. márc. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!