Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A 17 éves lány odaáll a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A 17 éves lány odaáll a szülők elé. Engedjétek, hogy fogamzásgátlót szedjek vagy ne lepődjetek meg ha unokával jövök haza. Mi tehető ebben a szituációban?

Figyelt kérdés
Nyílván mert, a gumival szexelés nem megoldás.
2011. máj. 9. 08:33
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
67%
Szülőktől függ, engem anyám akart elráncigálni 17 évesen tablettát felíratni. Mert hogy a gumival történhetnek balesetek.t
2011. máj. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
62%
szerintem ez teljesen normális dolog, én is ennyi idősen álltam anyám elé ezzel a dologgal. és bár ő elég szigorú, meg maradi ilyen téren, a gyógyszert mégis megengedte győzködés nélkül.
2011. máj. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
A probléma az, hogy fél éve amikor legutóbb orvosnál voltam a kérdéssel egészségügyi okok miatt nem engedték. De ez nem működik így.
2011. máj. 9. 08:39
 4/28 anonim ***** válasza:
62%
Én úgy tudom, h 16 év fölött szülői beleegyezés nélkül is szedhetsz. Mi lenne, ha a saját pénzedből finanszíroznád? Akkor nem tudnák meg.
2011. máj. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
92%

Ha ilyen stílusban állna elém a gyerekem (konkrétan bezsarolna, hogy vagy szedhet tablettát vagy teherbe esik), akkor akkora maflást adnék neki, hogy a fal adná a másikat.

Normálisan meg lehet ezt beszélni, de hidd el, a szüleid a javadat akarják, hogy nem engedik, hogy hormonokkal tömd tele magad. Egyszer majd nagyon hálás leszel ezért nekik (és ezt saját tapasztalatból mondom, több éves szedés után leálltam a tablettával, mert babát szeretnénk). Az óvszer miért nem alternatíva?

2011. máj. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem az óvszer egy ideig jó megoldás, csak tényleg lehetnek balesetek, és akkor meg fogja a fejét az ember, hogy mit tegyen, és rohangálhat 72 órás tablettáért, ami még több hormont tartalmaz. Ezért én jobban preferálom a fogamzásgátló tablettát, mivel megbízhatóbb, és manapság nincs benne olyan sok hormon, mint régebben.

->Én a szüleid helyben megengedném, de ne zsarold meg őket. Egyszerűbb, ha csak megkéred, hogy menjen el veled fogamtzásgátlót feliratni.

->Illetve a te vagy az egyik szülő, akkor próbáld meg megbeszélni a lányoddal, hogy miért nem jó, ha zsarol titeket, és jobb lenne, ha nyíltan elmondaná, ha valami ilyen jellegű problémája van, mert ti biztos megértitek, és elvégre nektek is az érdeketek, hogy még ne legyen unoka.

Remélem tudtam segíteni :)

2011. máj. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Leülnék és elbeszélgetnék vele. Megmutatnék itt jó pár kérdést, amiben arról panaszkodnak a nők, hogy a tabi előtt teljesen rendszeres, pontos ciklusuk a tabi abbahagyása után felborult. Egyáltalán nincs peteérésük, nem menstruálnak.

Elmondanám a tabletta előnyeit és hátrányait, felvázolnám az összes lehetséges védekezési módot. Ha továbbra is a tabi mellett döntene, akkor elmennék vele felíratni.

De az azért hülyeség, hogy az óvszer nem megoldás.

15 éves korom óta élek szexuális életet, a kezdetektől fogva óvszerrel.

Emellett ott van a hüvelyi pesszárium spermiciddel, ami szintén elég jó hatásfokú, és nem tartalmaz hormonokat.

Egyébként őszintén remélem, hogy értelmesebb lányom lesz.

2011. máj. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
A megfogalmazás nyilván nem így hangzik. De az alternatívák elég csekélyek egészségügyi okból kifolyólag a fogamzásgátló sem a legjobb megoldás, az óvszer pedig az élvezeti szempontból nem számít alternatívának :)
2011. máj. 9. 13:38
 9/28 anonim ***** válasza:

De ha egészségügyi okok miatt azt mondták nem lehet, akkor miért akar mégis? Mi baja van, hogy nem szedhet?

Amúgy ilyen korban, amíg az ember nm akar babát, addig igen is nem a kényelemnek kell az elsőnek lenni.

Nem mondom, hogy soha nem jutott még eszembe gumi nélkül csinálni, de tudom, hogy nem lehet és kész. A szex így is élvezhető. Anélkül persze biztosan jobb, de inkább "szenvedek" a gumival, minthogy teherbe essek, vagy vmi bajom legyen a tabitól.

2011. máj. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

09:33-as vagyok

Akkor én is tudnám javasolni a spermicides megoldást. De kipróbálhatnátok óvszerrel is, mert igaz, hogy nem a legjobb, de azért azzal is élvezhető a szex. Ha egészségügyi okok miatt nem szedhetsz fogamzásgátlót, akkor ne szedj, emiatt ne tedd kockára az egészségedet.

2011. máj. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!