Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Valamivel több mint 1 hete...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valamivel több mint 1 hete szedek Mercilon fogamzásgátlót. A 7. szemet bevettem, de maximum 5 órára rá hánytam, tehát nem biztos hogy felszivodott rendesen. Rá két napra nem védekeztünk a barátommal. Lehetek terhes?

Figyelt kérdés
2011. máj. 25. 16:11
1 2
 1/15 anonim válasza:
szia, sajnos 1 het fogamzasgatlo szedes nem jelent biztos vedelmet es a hanyas most lenyegtelen mivel nem az az egy szem ved meg a nem kivant terhessegtol hanem a gyogyszer allando szedese. Ha nem vedekezel mindig benne van a pakliban a terhesseg. Vard meg a menszeszed ha nem jon idoben, tesztelj!Sok sikert!
2011. máj. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a választ!
2011. máj. 26. 08:29
 3/15 A kérdező kommentje:
De 7 nap után elméletileg már hat a tabletta, és mi a 9. szem után nem használtunk gumit. Csak közbejött a hányás, és most félek hogy baj történt. :(
2011. máj. 26. 08:33
 4/15 anonim válasza:
ahogy irod is "elmeletileg hat" csak elmeletileg...azert en nem adnek ilyen bizonytalanra. Hidd el, tapasztalatbol mondom...szoval en azt javaslom inkabb vedekezz az elso 2 hetben legalabb!
2011. máj. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
De most már késö és nagyon félek! Ti szexeltetek 1 hét fogamzásgátló szedése után gumi nélkül ugy, hogy elment bennetek a fiu?
2011. máj. 27. 13:57
 6/15 anonim válasza:
elozo vagyok, es a kerdesedre a valasz Nem. Nekem mas volt a helyzet...ne felj annal rosszabb, nem kell biztosra azt gondolni, hogy terhes vagy. Egyatalan NEM BIZTOS. Esemeny utani tablettat vettel be egyebkent? En azt javaslom keresd fel az orvosod es kerj tole tanacsot. Meg is fog vizsgalni es akkor mar biztosat tudsz.
2011. máj. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem vettem be esemény utánit. Nem megyek dokihoz, megvárom a mensimet, 1 héten belül kell érkeznie. Köszi a választ!!
2011. máj. 28. 15:13
 8/15 anonim ***** válasza:
De mikor feküdtetek le védekezés nélkül? Csak mert ha kb 2 héten belül volt, akkor még simán megjöhet akkor is, ha terhes vagy, ugyanis ennyi idő alatt a tested még nem észleli, ha megtermékenyültél.
2011. máj. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Hali ! Én is mercilont szedtem, benne van a betegtájékoztatóban, hogy ...

"Az első csomag Mercilon

- Ha a megelőző hónapban nem szedett hormonális fogamzásgátlót:

A menstruációs ciklus (vagyis a havi vérzés) első napján kezdje el a Mercilon szedését; a csomagoláson a hét aktuális napjának nevével megjelölt tablettát vegye be (ha például pénteken jelentkezett a havi vérzés, a "Péntek" feliratú tablettát válassza). Ezt követően a hét napjainak sorrendjében haladva szedje a Mercilon-t. A ciklus 2.-5. napján is elkezdheti a tabletta szedését, ebben az esetben azonban (az első csomag esetében) 7 napon keresztül kiegészítő (barrier-elvű) fogamzásgátló módszereket is alkalmaznia kell."

A fogamzásgátló 1-1,5 óra alatt felszívódik bevétel után , tehát ha te 5 óra múlva hánytál bevétel után, már felszívódott, én mindent megkérdeztem anno a dokitól és utána is olvastam , ha én hazudok ,ők is !:S

Szerintem nem vagy terhes, nyugi ! Várd meg a hét napos szünetet , ne aggódj, ha nem jön meg rögtön, lehet csak 3. vagy 4.nap fog megjönni, ez sem baj egyáltalán, változó mindenkinél . De a 8.nap mindenképp kezd el szedni a következő levéllel, akkor is ha nem múlt el a vérzésed !

Csinálhatsz tesztet is, ha az aktus után el telt már két hét ....

Máskor ha hányás vagy hasmenésed van , akkor védekezzetek gumival is , de egyszeri alkalom megoldható úgy is, hogy ha a következő levélből beveszel egy szemet (ugyanazt a napot természetesen ).

Majd írd meg mi történt, de nyugi van szerintem , én szorítok !:)

2011. máj. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Utolsó elötti!! Hogy értve két héten belül volt?


De aranyos vagy utolsó!!! :) Szóval a mensim elsö napján kezdtem szedni a gyógyszert. Az elsö levél 9. szeme után nem használtunk gumit, bennem ment el, de az ezt megelözö 8 napban nem volt szex. Ekkorra már kialakult a védelem, és remélhetöleg akkor a hányás sem befolyásolta a gyógyszer hatékonyságát. Megnyugtattál egy kicsit utolsó! :)


Még volt 5 szem az elsö levélböl, amikor megjött a mensim! :O már három napja megvan, még két nap van a gyogyszerszünetig. Szerintetek ez jo jel, és nem estem teherbe?

2011. máj. 31. 17:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!