Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 2 napja múlt el a mensim, a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

2 napja múlt el a mensim, a barátommal tegnap megszakitással védekeztünk. Lehet okom aggodalomra?

Figyelt kérdés
2011. jún. 2. 22:34
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
57%

De tudod addig jár a korsó a kútra. Ha nem esik teherbe, azt egy jelnek veszi, hogy máskor sem fog. Tehát addig fog ezzel a módszerrel élni, míg aztán egyszercsak teherbe nem esik.

Nem biztonságos és kész.

Azért marhára nem mindegy, hogy óvszer vagy tabi mellett egy év alatt 1% az esélye a terhességnek, vagy megsazíktással 35-40%.

Persze, smemi sem 100%-os, de azért nem lehet úgy gondolkodni, hogy "hát ha smemi sem 100%, akkor úgy is mindegy".

Azis kérdéses, hogy miért működik vkinél a megszakítás. Simán előfordulhat, hogy amúgy sem túl termékeny az illető. Pl. szüleim is sokáig alkalmazták minden gond nélkül, aztán mikor gyereket akartak, nem akart összejönni. Járkálhattak az orvoshoz, hogy legyen peteérése...

Ez a "gumi elszorítja" szöveg meg érdekes. Ha annyira szűk, vegyen nagyobb gumit. De ehhez már logika kellene.

2011. jún. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
nem szedhetek tablettát, szedtem egy ideig, de olyan fejfájásaim voltak tőle, hogy alig láttam. váltottam másik gyógyszerre, a legmodernebbre, az se vált be. mondta az orvos, hogy nem szedhetek tablettát. a gumi meg elszoritja, láttam.. nem kamuduma. ahogy felhúztuk, már le is lankadt. tudom, hogy ez a két módszer a legbiztonságosabb, de ha nem tudjuk megoldani, akkor mit csinaljak? 56 mm-est használtunk. a durex xl 57 mm-es, és az a legnagyobb.. nem vagyok hülye, ha nem lenne gond a gumival, én is azt használnék. ne veszekedjetek ezen! csak tanácstalan vagyok..
2011. jún. 3. 13:32
 23/26 anonim ***** válasza:

Akkor marad a pharmatex vagy a patentex.

Nekem is migrénem van a fogamzásgátlótól, de nekem muszáj szedni, mivel cisztáim is vannak, és mikor elhagytam a gyógyszert nem jött meg 2 hónapig...

A doki közölte, hogy kénytelen vagyok rendszeresen szedni, ugyanis amíg nem akarok babát, addig nem nyúlnak hozzá a cisztákhoz.

2011. jún. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
igen, én is igy gondoltam, hogy naptármódszer meg pharmatex, és nem élvez belém..
2011. jún. 3. 13:39
 25/26 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem spermiciddel kombinálva 100% a védelem. Nekem sajnos kihozta a gombámat, így abba kellett hagynom, remélem nálad nem lesz gond vele.
2011. jún. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
38%
Ha tényleg időben kivette+ még nemrég hagytad abba a tablettát+ még nem sokkal a mensi után voltál, akkor nem hiszem, hogy annyira nagy lenne az esély a terhességre. Persze mondják, hogy előváladéktól is lehet teherbe esni, ennek korábban eléggé utána olvastam, mindenféle külföldi kutatási eredményt olvastam, ami azt hozta ki, hogy legtöbb esetben az előváladék nem tartalmaz spermiumot (mert pl. pisilt már a legutóbbi ejakulációja után) vagy amit tartalmaz az sem életképes vagy ha életképes is lenne, nem alkalmas arra, hogy megtermékenyítést elvégezze. Én elég parás vagyok ilyen téren, álladóan aggódom, pedig percre pontosan szedem a tabim és semmilyen más gyógyszert nem vagyok hajlandó beszedni. Nekem mindig azt mondják, hogy teherbe esni nem olyan könnyű. És ha belegondolsz tényleg nem annyira egyszerű. Szóval egyrészt kell, hogy éppen termékeny állapotban legyél, ami ha eltekintünk a rendkívüli peteéréstől, akkor a ciklusod kb. 5-6 napjában vagy, kell hogy megfelelő mennyiségű és életképes spermium jusson beléd, aminek nagyon nagy százaléka el is pusztul,ki kell, hogy bírják a hüvely ph értékét, el kell jutniuk a petesejtig és még meg is kell termékenyíteniük, hiszen gyakran van, hogy a petesejt nem engedi magába egyik hímivarsejtet sem. És ha ez meg is történt akkor még az kell, hogy be is tudjon ágyazódni a petesejt. Szóval ezt végiggondolva tényleg nem olyan egyszerű teherbe esni.
2011. jún. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!