Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi legyen a gyógyszerrel?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi legyen a gyógyszerrel?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy komoly kapcsolatban éltem eddig. Pár hete voltam nőgyógyásznál mivel rászántam magamat a gyógyszer szedésére. Ki is váltottam, csupán azért nem kezdtem el szedni most júniusban mert jövő héten érettségizem és nagyon sokat kell tanulnom, nem akartam hogy az esetlegses durvább vagy kellemetlenebb mellékhatások megzavarjanak ebben a helyzetben szóval gondoltam majd júliusban elkezdem szedni. A baj azonban az, hogy barátommal szakítottunk most a héten és már semmi esély arra hogy bármi is legyen köztünk.:( A kérdés az lenne, hogy ha már egyszer megvettem a tabit elkezdjem szedni? Ha elkezdem akkor elég ha ezt a 3havit szedem csak vagy akkor utána már érdemes tovább folytatni? Vagy rakjam félre teljesen? köszönöm a válaszokat előre is!
2011. jún. 10. 08:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

nincs értelme annak hogy a 3 havi adagot beszedd és utána abba hagyd.

Vagy kezd el szedni és szed folyamatosan vagy tedd félre addig amíg nem lesz komoly kapcsolatod

2011. jún. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%

Semmi értelme hogy elkezd szedni. Fiatal is vagy még, meg felesleges terhelned a tested hormonnal hogy aztán csináljanak neked egy mesterséges menstruáció szerű dolgot és megadd az esélyt hogy a tabletta után soha ne lehessen gyereked :)

Na meg ha nincs kivel jelenleg nemi életet élni akkor az alapvető funkciója a teherbeesés megakadályozása sem lép életbe. Szóval szerintem NE!

17/L

2011. jún. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 napietus ***** válasza:
54%

második válaszoló, amiket írtál, azok az Ovidolra igazak. ez a gyógyszer már akkor sem igazán volt divatban, mikor én születtem, mikor Te, akkor meg végképp nem. ne a legendákat terjesszétek egymás között, inkább doktor bácsit kellene megkérdezni, talán jobban ért hozzá...


kérdező: ha nincs állandó kapcsolatod, tényleg felesleges gyógyszert szedned. ha összejössz valakivel, úgyis kell gumit használnotok az elején a fertőzésveszély miatt. a tabletta szavatossága nem holnap fog lejárni, tehát ha később lesz komoly kapcsolatod, ráérsz akkor elkezdei szedni.


ettől függetlenül, hogy a végkövetkeztetésünk egyezik, második tényleg ritka nagy baromságokat írt.


29/N

2011. jún. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

Utolsó: Bizony vki úgy reagál a mai, alacsony hormontartalmú tablettákra is (főleg jó sok év szedés után), hogy nem áll helyre a peteérése.

Hiába mondod, hogy ilyen nincs, egyszer látogass el egy meddőségi centrumba, és kérdezd ki a nőket.


Kérdező: Feleslegesen mégis mi a búbánatnak szednéd?

Azért nem cukorka. Ha nem kell, akkor ne szedd.

2011. jún. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 napietus ***** válasza:
54%
ezt én is tudom, hogy van ilyen. de egyik-másik tizenéves lány meg úgy állítja ezt, mintha törvényszerű lenne. és rendes nőgyógyászhoz kell menni, aki lelkiismeretesen kivizsgál, és ha mellékhatást tapasztalsz, újat ír fel.
2011. jún. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
30%

"megadd az esélyt hogy a tabletta után soha ne lehessen gyereked :) "


Megadd az esélyt. Tudod mit jelent ez? Azt, hogy van ilyen lehetőség is. Ennyi.


Egyébként nem tudom mit magyarázol, hogy menjen el másika felíratni. Vkinek több évig tökéletesen beválik a tabletta, az égvilágon SEMMILYEN mellékhatást nem tapasztal, aztán mikor abbahagyja, akkor nincs peteérése és menzesze.

Ezt mégis hogy jósolná meg előre az orvos? Elárulom neked: sehogy.

A mellékhatások megjelenése, meg az, hogy utána helyreáll-e a ciklus nem feltétlenül függ össze.

2011. jún. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 napietus ***** válasza:
54%
jó, akkor ne szedjenek a tizenyolc-húsz évesek rendes fogamzásgátlót, hanem kapkodjanak 72 órásat, amikor bénáznak a gumival, ha meg nem hat, menjenek kaparásra, sokkal jobb, tényleg...szeritem ezek nagyobb eséllyel okoznak meddőséget...
2011. jún. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
szerintem kezdd el szedni és alakítsunk egy szexkapcsolatot:) ha érdekel dobj egy levelet.
2011. jún. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem ha nincs párkapcsolatod ne kezdd el szedni.

A mai alacsony hormontartalmú tablettáknak is lehet olyan hatása, amitől az abbahagyás után sem áll vissza a peteérés és csak gyógyszeresen lehet valahogy elindítani ha az illető babát akar. Sajnos a tabletta felírásakor végrehajtott vérvétel csak arra jó, hogy kiszűrjék, van-e valami gond a májaddal, azt nem nézik, hogy van-e rendes peteérésed. Sőt sok esetben totál rendszertelen mensire is tabit írnak fel, amit nem szabadna. Azt, hogy milyen mellékhatások fognak kijönni senki sem látja előre.

Tehát szerintem ne kezdd el szedni a tabit, max majd csak akkor ha tényleg lesz egy igazán komoly kapcsolatod.


25/N

2011. jún. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!:) egyébként én is inkább affelé hajlottam hogy akkor így nem érdemes. jól megszívtam ezzel a dologgal..:S
2011. jún. 10. 12:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!