Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hüvelygyűrű használatának...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hüvelygyűrű használatának kezdésekor ez normális?

Figyelt kérdés
Most kezdtem hüvelygyűrűt használni, a mensi első napján kellett felhelyezni. Eddig 5-7 napig tartott a menszeszem, most a 3. napon már nincs semmi. Ez a hormonoktól lehet? És ez normális, vagy felkeressem a nőgyógyászomat? A másik kérdés ezzel kapcsolatban, hogy aki ezt használja mennyire tudta felhelyezni a gyűrűt? Ha benyúlok, hogy feljebb toljam, kb egy ujjbegyem megy be és már érzem, ennél fentebb nem tudom tolni. Ez baj? Végülis hüvelyen belül van, azt írták az ottani elhelyezkedése mindegy. Próbálkozzak még feljebb tolni, vagy jó helyen van ott? Bocsi a sok kérdésért, csak nem akarok minden nap dokihoz szaladgálni a kis apróságokkal, hátha ti is tudtok segíteni ezekben. :)
2011. jún. 26. 19:23
 1/2 anonim válasza:
Szia! Ne aggódj, inenntől kezdve kb 3-4napos lesz a mensid! Ebben nagyon-nagyon kevés hormon van, és én úgy tudom, hogy ilyenkor ez elvonásos vérzés, nem pedig ugyanolyan, mint egy normális menstruáció. De ez benne van a kiskönyvben, olvasd el! Amikor először teszed be, akkor próbáld minél feljebb tolni, mert utána tényleg nehéz rajta változtatni. Esetleg ágyon hanyattfekve próbáld, úgy könnyebb. (próbáld legalább 2 ujjpercnyire, vagy amennyire csak tudod. Ott ugyis elhelyezkedik ahogy elkezdessz mozogni.) Én 5évig használtam, és semmi gondom nem volt vele. VISZONT! Most abbahagytam, mert kisbabát szeretnénk, és kiderült, hogy belül vérzékeny a méhfalam, amire a doki azt mondta, hogy a gyűrűtől is lehet. Úgyhogy rendszeresen (3-4 havonta) járj dokihoz, és figyeljetek erre! (amúgy Te ezt észre sem veszed, csak a doki látja!) Remélem neked nem lesz ilyen! Sok sikert! :)
2011. jún. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :) Azóta feljebb tudtam tolni, és mostmár biztos, hogy jó helyen van. Sajnos szexnél nálunk zavaró ezért ki szoktam venni. kb. 20 percre. A kiskönyvet végigolvastam természetesen, de azt nem találtam meg, hogyha kiveszem, akkor hogy kell tárolni, ha simán lerakom pl. egy zsepire, aztán kimegyek megmosom és visszahelyezem, az megfelelő? Vagy hogy kell vele bánni? Idegen még nekem, de nagyon jó, hogy nem kell a bogyóra figyelni. :) Neked pedig sok sikert a babához! :))
2011. jún. 30. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!