Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló tapaszról...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló tapaszról vélemények, akik használják? Mennyire biztonságos? Milyen mellékhatásai vannak? Mennyibe kerül? Mennyire esztétikus? Stb

Figyelt kérdés
Minden érdekelne.
2011. júl. 6. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Lol erről most olvasok először, engem is érdekelne.
2011. júl. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

hát első körbe azt olvastam h fogalmazás gátló ..xD a vodka jó fogalmazás gátló..XD


bocs :D


19F

2011. júl. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%

Én 2 éve szedek Lindynette-t.

6000 Ft 3 havi adag, aminek a felét természetesen a párom fizeti.

SEMMILYEN mellékhatás nem jelentkezett nálam, egy kicsi mellnövekedésen kívül. Nincs se hízás, se fogyás, se depresszió, se hangulatváltozások, se libidócsökkenés, se semmi, ami fel van sorolva a betegtájékoztatón.

Pláne nem lett trombózisom, bár természetesen voltam Leiden mutáció vizsgálaton is a szedés előtt, plusz a kötelez vérvételen, májfunkció vizsgálattal. Ezt csak azért írom le, mert sok orvos nem küldi el ezekre a lányokat, és sokan úgy kapnak pl. trombózist a fogamzásgátlótól, hogy nem is tudják, hogy kéne előtte vizsgálni a hajlamot.

Előtte sose szeretkeztem óvszerrel, mert akkor vesztettem el a szüzességem, mikor 1 éve jártunk a barátommal, és akkorra úgy gondoltam, hogy van annyira stabil és tartós a kapcsolatunk, hogy gyógyszert szedjek, tehát már az 1. alkalommal is szedtem.

Azóta néha szükség volt óvszerre, mert pl. más gyógyszer gyengítette a hatást, tehát ismerem azt is, milyen azzal szeretkezni.

Az óvszerhez képest a nagy előnyt abban látom, hogy bárhol, bármikor egymásnak eshetünk, nem kell, hogy legyen nálunk óvszer. Nem csak az otthoni alkalmakra gondolok, hanem például szeretkezés a szabadban, próbafülkében, liftben stb- mennyivel rosszabb lenne ilyen helyen úgy egymásnak esni, hogy még óvszert kell húzni...?

És nem is szakítja meg a vad ölelkezést az, hogy fel kell húzni az óvszert. Bármennyire is kívánjuk egymást, az sokat ront a "hangulaton"- gyógyszer mellett nem kell ezzel foglalkozni. Felszabadultan szeretkezhetünk, bármikor nekiállhatunk és abbahagyhatjuk.

Hosszú távon szerintem olcsóbb is, mintha óvszert vennénk, hiszen fejenként egy ezre havonta- ezért cserébe ha akarnánk/ lehetne, akkor napi 3szor is szeretkezhetnénk...

Ezen kívül az is jó, hogy pontosan tudom, hogy mikor jön meg a vérzésem, nincs benne egy-két napos csúszás, ami azelőtt volt, hogy szedtem volna, továbbá kevesebb is a vér, és rövidebb ideig tart. Egy barátnőm 7 éve szedi, neki így 2 napig tart a vérzése...

Az egyetlen kényelmetlenség, hogy miután belém élvezett a barátom, oda kell tennem egy zsepit, hogy ne folyjon ki, mivel nem szeretnénk "összepiszkolni" az ágyneműt, hanem ilyenkor az összebújás után megyek mosódba.

A másik dolog pedig, hogy nem szabad elfelejteni bevenni, lehetőleg minden nap ugyanabban az órában kell bevenni, de legkésőbb 12 órán belül. Mivel elég feledékeny vagyok, úgy oldom meg, hogy a telefonomon be van állítva, hogy jelezzen, mikor be kell vennem, és természetesen mindig nálam van a gyógyszer.

Mindezek mellett teljes mértékben tisztában vagyok a gyógyszer hatásmechanizmusával, hiszen orvosnak tanulok, így tudom, hogy működik a női szervezet, hormonháztartás, és hogy szól ebbe bele a gyógyszer. Tudom, milyen mellékhatásai, következményei lehetnek, s ezeknek tudatában döntöttem úgy, hogy szedem, saját felelősségemre.

20/L

2011. júl. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tapaszról volt szó, nem tablettáról :P :)


Én nem mernék ilyen tapaszt használni, legalábbis ilyen fontos dologban tuti nem. Leválik valamitől, megsérül, lejön valahogyan észrevétlenül és azonnal nem hat rendesen. Ha jól tudom ugyanúgy működik, mint a tabletta. 3 hét tapasz, 1 hét tapasz nélkül a megvonásos vérzésnek. Aztán újra tapasz 3 hétig és így tovább....

2011. júl. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, bocsi, félreolvastam a kérdést :O a tapaszt automatikusan tapasztalatnak olvastam... Ne haragudj.
2011. júl. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is ezt a módszert olvastam, de azt írják h sokkal több és gyakoribb mellékhatása van mint a tablettának.
2011. júl. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!