Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Amikor elkezdtétek szedni a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Amikor elkezdtétek szedni a fogamz. Gátlót, kb. hány tabletta után kezdődtek a mellékhatások (fejfájás, mellfeszülés), ha voltak?

Figyelt kérdés
2011. júl. 13. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:
15évesen NE szedj ilyet!
2011. júl. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Na most amiket leírtál példákat azok pont olyanok, hogy gyógyszert kell váltani. Ha elfogadott mellékhatásra gondolsz, nálam úgy mondanám h folytatódott volt, nem kezdődő. Ugyan is a menszesz első napján vettem be és végig pecsételtem azt a hónapot, vagyis nem szűnt meg a vérzés csak gyengült.
2011. júl. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mert a neten mindenhol kb horror történeteket írnak a csajok, én 4 szemet vettem be, de semmit az égvilágon nem tapasztalok. Kíváncsi lennék, hogy mondjuk olyan 1-2 hét elő jöhetnek-e esetleg. Eddig okés minden.
2011. júl. 13. 17:25
 4/7 anonim ***** válasza:
Az első hónapban bármikor előjöhet, ezért kell ekkor még kiegészítő védekezés. Ha semmit se tapasztalsz és megjön a menszesz az első hónap után akkor jó a szervezetednek a tabi.
2011. júl. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Emzeeperix válasza:

Én 5 évig szedtem fogamzásgátlót (Mercilont, majd váltottam Nuvaringre). Sajnos hosszabb idő elteltével (3-4 év után) szinte teljesen elmulasztotta a szexuális vágyamat. És nem csak a párom iránt, hanem egyáltalán. Észre sem vettem az utcán a pasikat. Mikor már arra sem emlékeztem, milyen érzés vágyni a szexre, akkor elegem lett, és úgy döntöttem, inkább vállalom azt a kis kényelmetlenséget, amivel az óvszer használata jár. Viszont ez a hatás nem azonnal következik be, hanem fokozatosan, szinte észrevétlenül. Eleinte még minden normálisnak tűnt. Most kb. 5 hónapja nem szedek semmit, azóta ismét nőnek érzem magam. Hála Istennek megjött a menzeszem, bár eleinte kicsit összezavarodott, most már normális. Olyat is hallottam, hogy valakinek utána nem jön meg többet.

Én senkinek nem javaslom a fogamzásgátló tabletta vagy bármilyen hormontartalmú készítmény használatát. Ha mégis ez tűnik a legjobb megoldásnak, akkor legfeljebb 1-2 évig, és ne tovább!

2011. júl. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

08:38


Te tartottál szünetet az 5 év alatt vagy folyamatosan szedted?

2011. júl. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Emzeeperix válasza:

Csak az előírt egy hetes szüneteket tartottam meg minden hónapban, ezen felül nem tartottam szünetet.

A vérzések első 1-2 napján mindig volt fejfájásom. Mellfeszülés csak az első néhány hónapban volt, utána már nem, viszont amikor abba hagytam, akkor pár hónapig újra feszültek a melleim (úgy két hétig havonta).

2011. júl. 15. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!