Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Escapelle sürgősségi fogamzásg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Escapelle sürgősségi fogamzásgátló tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A problémám a következő:

Egy nappal a menstruációm elmúlta után együtt voltam a párommal, az óvszer elszakadt. Sajnos csak körülbelül 38-40 órával ezután tudtam bevenni az Escapellet. Orvossal nem beszéltem, egy nővér írta fel, aki semmit nem kérdezett, és tájéékoztatást sem adott a lehetséges mellékhatásokról ill. maga a készítmény hatásáról. A betegtájékoztató sem mondott semmi újat. "Az egyébként létrejövő terhességek 85%-át megakadályozza" -> Ezt hogy értsem?

Tekintve, hogy a ciklus elején történt a dolog, valamint, hogy bevettem a tablettát, körülbelül mennyi esélye van a terhességnek? Aki már használt ilyet, milyen mellékhatásai voltak?

Mondták többen, hogy az a jó, ha a bevételt követő 2-4 napon belül NEM vérzek, mert akkor nem történt meg a megtermékenyítés. Mennyi lehet igaz ebből?

Tapasztalatokat, véleményeket várok.

Válaszaitokat előre is köszönöm! :)


2011. júl. 19. 10:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Volt már "szerencsém" hozzá. 30 órán belül vettem én be, semmi mellékhatása nem volt (se rosszul lét se vérzés). Másnap meg is jött normálisan a menstruációm, és utána is pontosan, úgyhogy erre sem volt hatással.

Te tudod, hogy hány napos a ciklusod. A felénél van kb 2-4 napig a peteérésed, akkor vagy termékeny. Számold ki.

2011. júl. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Életemben egyszer vettem be...és én nagyon rosszul voltam tőle...valakire így hat,valakire úgy...ha jól emlékszem még picit késett is a menstruációm tőle,de semmi egyéb.
2011. júl. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

szia!

nekem is ez volt elmult a menstruácium együtt voltunk, gumi kiszakadt, de é azonnal vettem be 1-2orán belül ezt a tabit, rá 1-2napra megjött utána megint azota nem volt gond, nem is lett bajom:)

de mindenesetre én voltam dokinál is meg vettem tesztet isde negativ volt minden

2011. júl. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!