Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyi idő múlva ürül ki a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi idő múlva ürül ki a fogamzásgátló a szervezetemből?

Figyelt kérdés
Ha más gyógyszerre váltok, vagy csak szimplán abbahagyom a fogamzásgátló szedését, mikorra múlnak el teljesen az esetleges mellékhatásai (pl.: libidócsökkenés)?
2011. júl. 21. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Maga a hatóanyag kiürül másnapra. Ha nem így lenne, akkor nem lenne baj, ha kimarad egy-két szem. Más tészta, hogy a szedés előtti hormonális egyensúly csak több hónap alatt áll vissza. A mellékhatások szerintem egy-két ciklus alatt egész biztosan elmúlnak.


26/N

2011. júl. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az orvosom azt mondta, hogy a tabletta hamar, néhány nap alatt kiürül. A hosszabb idő az, amíg a szervezet helyreáll (pl: peteérés, méhnyálkahátya vastagság...). Ez egyénenként változó. Van akinél már az első ciklus alatt megtörténik, van akinél hónapok múlva sem. Nekem a peteérésem már az első ciklusban beindult, de a hüvelyszárazságom csak 4-5 hónappal később múlt el (orvosi segítséggel). Ha a mellékhatások 1 hónap múlva is jelentkeznek, tanácsos azt egy orvossal megbeszélni.
2011. júl. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2011. júl. 21. 14:56
 4/5 anonim válasza:
Nekem olyan volt, hogy abbahagytam a tabit,9 hónap szedés után, aztán fél évig semmit nem tapasztaltam mellékhatásként, majd csak ezután kezdett helyreállni a szervezetem: össze vissza jött meg, meg nagyon sok patti kijött miatta:S ez tartott 3-4 hónapig aztán újra elkezdtem szedni....szóval sztem még néhány hónap alatt nem fog visszaállni a szervezeted a régi kerékvágásba, de lehet hogy egyénfüggő, nem tudom. :S
2011. júl. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igazából ezt azért kérdezem, mert már 2 éve szedem a gyógyszert (kisebb megszakításokkol), és arra gyanakszom, hogy a libidóm ettől csökkent le nullára... De ezek szerint vagy fél évet is várhatok a változásra. :S
2011. júl. 22. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!