Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Létezik az, hogy ami a betegtá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik az, hogy ami a betegtájékoztatón van, nem valós?

Figyelt kérdés
A menstruációm 5.napjától (orvosi javaslatra) szedek lindynette20at.A doki azt mondta,hogy így 7nap után vé,nem pedig azonnal,mintha az .napon kezdtem volna,de kisebb a pecsételő vérzés eélye.a betegtájékoztató detto ezt írja.Annyi a kérdésem csupán,hogy miért van,hogy itt 1hónapokat mond szinte mindenki.Ha ennyien így tudják,az csak nem véletlen van...igaz,amiket olvastam,azoknak a nagy többsége 2008-9es keletű.Változhatott ez azóta és hihetek az orvosnak meg a papírnak vagy nem változott és az 1hónapos verzió az igaz??
2011. aug. 2. 23:41
 1/4 A kérdező kommentje:

szóval: *véd

*1.

bocsi,ha hibákért:)

2011. aug. 2. 23:44
 2/4 anonim válasza:

Szia!:)

Úgy csináld, ahogy a doki mondta, és ahogy a tájékoztatóban van írva. Mikor a dokinál voltam, egy ismerősömmel voltam, aki már idősebb, szintén orvos, de más területen dolgozik. Ő régebb szedett tablettát, mielőtt a dokival beszéltünk volna, szólt, hogy készüljek fel rá, hogy csak a második hónaptól véd a tabletta.Aztán a doki,mikor kérdeztük, hogy "tehát akkor nem csak a második hónaptól véd?", valami olyasmit mondott, hogy dehogy, ezek már az első hónapban is biztonságosak. Lényegében én azt szűrtem le, hogy talán a régebbiekkel volt úgy, hogy csak 1 hónap után védtek, és ezért maradt fent a téveszme, valamint azért is, mert a legtöbb ember fél még az első hónapban egyébb fogamzásgátlás nélkül szexelni, aztán "megbátorodnak", vagy ilyesmi.Én a menstruáció első napjától szedtem,10 nap után a barátom bennem élvezett el, és nem lett belőle probléma.

2011. aug. 3. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta az orvosom, hogy az első hónapban azért kell mellévédekezni, mert a mai tablettáknak már borzasztó kicsi a hormontartalma és az első hónapban még el kell nyomni egy megindult peteérést. A peteérést ugyanis a menstruáció indítja el és amikor elkezded szedni, az még menstruáció. Az első levél beszedése után és attól kezdve viszont nincs menstruáció, csak megvonásos vérzés, ami biológiailag nem azonos a menzesszel, ezért nem is indít el peteérést.


Szerintem iszonyat kicsi az esély arra, hogy az első hónapban gyógyszerszedés megkezdése ellenére mégis végigmenjen a peteérés-tüszőrepedés folyamata, de összességében mégis nagyobb, mint azt ezt követő hónapokban.


Én azt javaslom, hogy önmagad ismeretévben dönts, ha parázósabb vagy, várd meg a 2. levelet, ha nem, akkor kövesd a betegtájékoztatót. Rád van bízva.


26/N

2011. aug. 3. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget:)
2011. aug. 3. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!