Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Diane 35 nevű gyógyszerről...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Diane 35 nevű gyógyszerről tapasztalatok érdekelnének! Érdemes ezt szedni pattanásosság ellen?

Figyelt kérdés
Rengeteg pattanásom lett a fogamzásgátló (Yadine) abbahagyása után (azért hagytam abba mert "aktualitását" vesztette a dolog, nincs miért, kiért szednem), az állam alatt két oldalt és a dekoltázsomon pattanásnak kinéző, de mégis kinyomhatatlan dudorok vannak nagyon zavaróak.Már túl vagyok egy két hetes antibakteriális kenőcsös kúrán, majd utána egy Tenatum nevezetű gyógyszert írt fel a bőrgyógyász állítólag kifejezetten aknékra való antibiotikum, semmit sem javult a helyzet és ráment egy hónapon ráadásul egyre inkább "szétszedi" az arcom és dekoltázsom bőrét a sok kinyomhatatlan dudor, félek maradandó nyomokat hagy, ha nem teszek sürgősen ellene valamit. A Dian35-ről olvastam, hogy egyeseknek bevállt, tudom,hogy "mellékhatása" fogamzásgátlás, de már ez sem érdekelne csak hasson valami...Érvek, ellenérvek
2011. aug. 6. 14:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!A fogamzásgátló tablettának nem mellékhatása a gátlás hanem arra van kitalálva.

Tudnod kell,hogy hormonális zavart okoz a szervezetben ami nagyon veszélyes és egészségtelen.Nem ajánlom a szedését ha nem indokolt.Lehet,hogy elmúlna magától a dolog ha nem szednél semmit.

2011. aug. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, hogy válaszoltál! De ha utánanéznél rendesen, akkor te is tudhatnád, hogy a diane 35 nevű gyógyszer egy hormontartalmú gyógyszer, amely nem kifejezetten fogamzásgátló, ez "csak" ún. mellékhatása, de a lényege a gyógyszernek nem ez,hidd el!
2011. aug. 6. 15:45
 3/7 A kérdező kommentje:
35 éves vagyok! Nem hiszem, hogy ezek amolyan kóbor pattanások amelyek tini korban jelentkeznek, nem múlnak, hiszen már lassan fél éve hagytam abba a fogamzásgátló gyógyszer szedését, ennyi idő azért úgy gondolom elég kellett volna hogy legyen ahhoz, hogy kiürüljön a szervezetemből, a ciklusommal nincs gond, teljesen normális.
2011. aug. 6. 15:51
 4/7 anonim ***** válasza:

szia!


Én szedtem diane35-öt szintén a pattanásaimra,illetve ugyanúgy gócaimra az állam két oldalán voltak..Meg homlokon,halántékon.De úgy tudom,ma már kicsit elavult ez a gyógyszer,és magasabb hormontartalmú.Nálam semmilyen rossz hatása nem volt,olyan 7-8éve szedtem.


Sajnos ezek a gócok főleg az áll,nyak területein,illetve az áll és a nyak választóvonalán a nőgyógyászati problémák miatt alakulnak ki.(Nekem van is sajnos,de nem nagyon lehet ellene mit csinálni az én esetemben.)

Anno mikor abbahagytam,nekem az akupunktúra segített,helyre rakta az arcom teljesen,azóta szedtem már több fog.gátlót és az abbahagyásuk után sem jöttek ki ezek a hatalmas gócok.(egyiket sem lehetett kinyomni,és már hegesedtek anélkül,hogy "megértek" volna).

Ha gondolod és a pénztárcád lehetővé teszi,hogy kipróbálj még valamit a diane35ön kívül,akkor talán az akupunktúrát érdemes...

Mondom nekem nem volt bajom a Diane-től :)

2011. aug. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem ezt a gyógyszert ajánlotta az orvosom, még nem kezdtem el szedni, de tervezem... Habár elég sok csúnya dolgot olvastam a neten erről, valahogy a környezetemben senki sem panaszkodik rá :) szóval bízok benne
2011. aug. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ezt a gyógyszer rendszeres kivizsgálás mellett nyugodtan lehet szedni.. mert igen is segít a pattanások ellen, igaz kinél hogyan de legtöbb embernél igen... de van még egy ilyesmi és talán sokkal jobb nézzetek utánna a Dienlille fogamzásgátló.. már a papíron szerepel az: A Dienille filmtabletta (a továbbiakban: Dienille) egy ösztrogén-gesztagén kombinációt tartalmazó hormonális fogamzásgátló. Alkalmazható még olyan nőknél, akik közepesen súlyos pattanásoktól szenvednek....szerintem érdemes megnézni én ezt szedem a bőröm miatt is és hát úristen nemtúlzok gyönyörű lett a bőröm tőlle de előtte no comment...igaz viszont az is kinél melyik válik be...
2011. aug. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Úgy érzem mindenképpen kell tennem valamit, mert tönkre megy a bőröm, és ez nem hiúsági kérdés nálam, egyébként sem vagyok túl magabiztos, de az utóbbi időben kifejezetten visszahúzódó lettem emiatt (azt hiszem hogy ha valaki rámnéz rögtön a pattanásaimat fürkészi és talán igénytelennek tart, hogy nem kezelem őket, de ami ettől is fontosabb, hogy nem érzem magam jól így a bőrömben a szószoros és nemesebbik értelmében sem)
2011. aug. 11. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!