Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » FONTOS! Azália fogamzásgátlóró...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

FONTOS! Azália fogamzásgátlóról lenne szó, és a barátnőmről. Bővebben lent. (? )

Figyelt kérdés

-Az elején leszögezném: én is lány vagyok és a barátnőm miatt szeretnék érdeklődni, akivel nem vagyunk leszbikusok.-

Nos: Féléve szed azália tablettát, még soha nem szült, nem szoptatott soha. Azért ezt írta fel neki az orvos, mert nagy a trombózisra való hajlandóság a családjában, anyai és apai ágon is. 2 hete nem jelentkezett a vérzése, csak az azáliával védekeznek, de a párja nem benne megy el. (Természetesen tudják, hogy az előváladéktól is terhes lehet.) Szóval 2 hete nem jött meg neki, fáj a melle, szédül, fáj a hasa, és a mellén fehér kis pöttyök vannak.

Szerintetek terhes lett az azália mellett? Mennyi esély van rá?


2011. aug. 10. 18:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Ez azért van mert a fogamzásgátlók úgy működnek hogy elhitetik a szervezettel hogy már terhesek, ezért jöhetnek elő olyan tünetek amik csak terhesség alatt. Ha nagyon féltek mennyetek el orvoshoz. :D
2011. aug. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Sas Tünde válasza:
76%
A legegyszerűbb ha elmegy dokihoz, vagy vesz egy tesztet, természetesen teherbe eshetett, hiszen minden gyógyszer mellett meg van az esély! De ne essen előre kétségbe, előbb csináljon egy tesztet, vagy irány a doki! szia
2011. aug. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát, pont ez az, hogy az Azália nem így működik... Olyan nők szedik alapból, akik szoptatnak, így nincs csak egyféle hormon van benne. Folyamatosan kell szedni, ilyenek. Annyira én sem értek hozzá
2011. aug. 10. 19:04
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen tabletták jóval megbízhatatlanabbak, mint a kombinált készítmények. Azért is adják szoptatáskor, mert akkor általában alapból nem igen van peteérés, és a kettő együtt már egész hatásos. D van, aki még szoptatás és ilyen tabi mellett is teherbe esik.

Őszintén megmondom, nem csodálkoznék túl nagyot rajta, ha terhes lenne.

De a ha már két hete nem jött meg, akkor igazán csinálhatna egy tesztet. Nem tudom, hogy ez pl. miért nem jutott eszébe? Gyakorlatilag már bármelyik kimutatja.


Még vmi: Ilyen hajlammal én a helyében semmilyen hormonális készítményt nem szednék. Persze, kisebb az esély emellett a tabletta mellett, mint kombinált mellett, de ez is hajlamosít rá, csak kevésbé.

Persze ez az ő dolga, csak elmondtam a véleményem.

2011. aug. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Úgy tudom holnap vesz tesztet.

Én meg rettentően kíváncsi vagyok, hogy holnap mivel hív fel... Ezért is kérdeztem, hogy kb mire számítsak. Meg hát érdekel is az eset alapból. :) Kíváncsi vagyok

2011. aug. 10. 19:08
 6/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Egyébként ilyen tabletta mellett úgy tudom nem is feltétlen rendszeres a vérzés. Mert ugye folyamatosan kell szedni.
2011. aug. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Majd légyszi írd meg mi lett, én is kíváncsi vagyok:)
2011. aug. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen igen. Én is így olvastam, rákerestem picit a dolgokra. És hát, azt hiszem be is képzelheti magának a további tüneteket...
2011. aug. 10. 19:11
 9/11 A kérdező kommentje:
Írok majd. :)
2011. aug. 10. 19:12
 10/11 anonim ***** válasza:

Az Azalia a szájon át alkalmazható női nemi hormonok egyik fajtáját, a dezogesztrelt (progesztogén) kis mennyiségét tartalmazza. Ezért az Azaliát csak progesztogént tartalmazó tablettának mini-pillnek nevezik.

A kombinált tablettákkal szemben a mini-pillek nem tartalmaznak ösztrogén hormont a progesztogén mellett. A legtöbb mini-pill elsősorban a hímivarsejteknek a méhbe jutását gátolja; de szemben a kombinált tablettákkal, nem minden esetben gátolja meg a petesejt érését.

Tehát nagyobb eséllyel lehet terhes.

2011. aug. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!