Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szükséges fogamzásgátlo...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szükséges fogamzásgátlo tablettát szedni? Mert én még nem szedtem, anyum is ellenzi. Ja és még szüz vagyok

Figyelt kérdés
2009. ápr. 12. 09:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha szűz vagy és nem élsz rendszeres nemi életet akkor nem kell szedni. De sokszor fölírják a fog.gátlót pl bőrproblémákra vagy rendszertelen menstruációkra. ha vmelyik jellemző rád akkor szedd csak amúgy ne!!!
2009. ápr. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

háth a rendszertelen mentsruácio az jellemzö rám..pl vagy hamarabb jön meg 2-3 nappal,vagy késöbb 2-4 nappal

nem jön meg rendszeresen..

ez azt jelenti hogy kéne szedjek?

2009. ápr. 12. 09:57
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ilyen fokú rendszertelenség mellett el ne kezd, mert sokkal többet árthatsz vele, mint használna. Amikor hónapokat kimarad, heteket késik, vagy hetekkel hamarabb jön meg a kelleténél, akkor már érdemes lenne elgondolkozni rajta :) Sokan örülnének olyan "rendszertelen" ciklusnak, ahol csak 4-5 napokat mozdul el :)
2009. ápr. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
A korodtól is függ , lehet ,hogy még be fog állni idővel a menstruációd. De semmi sem kötelező, ha később nemi életet élsz, akkor is vannak más védekezési módszerek.Az elsőnél egyébként is az óvszer ajánlatos, megvéd a terhességgel szemben és a fertőzésekkel szemben is,hüvelykúppal meg még biztonságosabb.Vannak még hüvelygyűrűk, pesszáriumok stb.Te döntesz,hogy melyiket választod!
2009. ápr. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%
Ha rendszeres nemi életet élsz és nem akarsz esemény utánit bekapkodni, mert kiszakadt a gumi, akkor írass fel. Ha szex csak néha van, akkor elég a gumi megszakítással vagy a pharmatex megszakítással. Érdemes felíratni, ha készülsz az 1. szexuális élményre, mert sokkal kevésbé leszel parás, hogy vajon teherbe esel-e vmi bibi miatt. Szerintem 16 év alatt nem tanácsos szedni.
2009. ápr. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

gondolom, tizenéves vagy. A menstruációd egyáltalán nem rendszertelen, ugyanis 28-35 nap között bármikor megjöhet. És mivel neked még fejlődik a szervezeted, ezért nem állt még be a rendszer. Ez a néhány nap eltérés nem rendszertelenség. Fogamzásgátlót pedig csak akkor szedjél, ha nemi életet élsz. Bőrproblémákra ott van a sok sörélesztő tabletta, biotin, H-vitamin, NEM a fogamzásgátló.


Az elején (amíg nincs stabil kapcsolatod) inkább a gumit, pesszáriumot, hüvelykúpot javasolnám. Mert a gumi a fertőzésektől is megvéd. Én csak akkor kezdeném el szedni, ha már tényleg stabil a kapcsolatom, megbízom a páromban, hogy nem csal meg stb. De úgy látom, édesanyáddal ezt meg tudod beszélni, ha a fogamzásgátlóról is beszélgettetek.

2009. ápr. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az utolsóhoz még annyit hozzáfűznék, hogy a gumi a legbiztonságosabb (pláne megszakítással kombinálva) egy nem rendszeres nemi életet élő számára...Minden más módszerrel nagyobb a teherbe esés kockázata. Jó, ha ezt is tudod. Ezt azért nézd át, mielőtt fogamzásgátló módszert választanál...


[link]

2009. ápr. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat:)

háth nemsoká 17 leszek,és majdnem 8 honapja van kapcsolatom :)

én olyasmiket hallottam hogy ha netalán rendszeres fogamzásgatlot szedsz és kihagyod 1 nap,akkor teherbe is eshetsz..és láttam már olyat hogy olyan gyereke született aki beteg volt..meghizást,lefogyás is lehet..

ez mind igaz?

2009. ápr. 12. 12:13
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint nem várnám el a barátnőmtől, hogy tabit szedjen. Persze, ha két ember már hosszú ideje együtt van, akkor előbb utóbb szóba jön, de én nem ragaszkodom hozzá, mert sokszor hallottam, hogy májfoltos lehet tőle az ember.


Szűz vagy, minek a tabletta? Szerintem amíg nem leszel valakivel nagyon tartósan együtt, ami azt jelenti, hogy hetente többször is szexeltek, addig felesleges.

2009. ápr. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"ha netalán rendszeres fogamzásgatlot szedsz és kihagyod 1 nap,akkor teherbe is eshetsz..és láttam már olyat hogy olyan gyereke született aki beteg volt..meghizást,lefogyás is lehet..

ez mind igaz?"

Igen, ez mind igaz. Ezekre mindre oda kell figyelni.

Van olyan mellékhatása is, hogy a melled is megnőhet tőle (ami gondolom nem baj - de ugyanúgy feszülni fog, mint amikor nőtt).

Ha viszont kihagysz egy szemet (vagy kijön belőled, ilyesmi) azt azért lehet pótolni, vagy másképp védekezni a ciklus végéig. Orvossal ezt mind meg lehet beszélni.

2009. ápr. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!