Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Van-e bármiféle védekezési...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van-e bármiféle védekezési lehetőség ezeken kívül?

Figyelt kérdés

Allergiás vagyok az óvszereken lévő síkosítóra, így sajnos nem használhatjuk. Spirált nem tesznek fel, mert méhszájsebhajlamom van. 3 éve fogamzásgátlót szedek, de nagyon sok mellékhatás előjött (közti vérzés, hüvelyszárazság, emlőváladékozás, pedig ez már a 3. fajta gyógyszer), így ha van valami jobb, váltani szeretnék. A spermicides krémek ugyanúgy allergiás tüneteket okoznak, mint az óvszerek, és nem is bízom bennük. Hüvelygyűrű/implantátum/injekció a tabletta okán ugyanúgy kizárva. Van bármiféle védekezési mód ezeken kívül, ami működik (ilyen naptármódszer, megszakítás, imádkozás, egyéb bizonytalan módszerek kizárva)? El vagyok keseredve, még egy 4-5 évig nem szeretnénk gyereket, de kezdünk kifogyni az ötletekből védekezés terén :(

20/L


2011. szept. 8. 16:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia :)

Vannak azok a tabletták,melyeket a hüvelyedbe kell felrakni,mielőtt együtt vagytok a partnereddel,nem a legjobb megoldás,de jobb híján elmegy, és úgy tudom,hogy 24 vagy 72 órás védelmet nyújt.Persze nekem nem vált be,de az nem azt jelenti,hogy neked sem fog.

{20L}

2011. szept. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) Sajnos az ugyanolyan, mint a spermicides krém, viszket, feldagad és pöttyösödik tőle a nemi szervem :S
2011. szept. 8. 17:03
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
:( sajnálom. Tényleg minden felsoroltál,ami a védekezésben segít. :( talán a nőgyógyász tud neked segíteni :) sok sikert hozzá
2011. szept. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nézz utána a pesszáriumoknak... szerintem az az egy maradt neked!
2011. szept. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Igazából egyelőre maradok a tablettánál, és elviselem a negatívumokat a fogamzásgátlás miatt, de nagyon remélem, hogy hamarosan előrukkolnak valami olyan módszerrel, amivel kiválthatom.
2011. szept. 8. 17:11
 6/13 A kérdező kommentje:

ma 17:10


De azt is csak spermicides krémmel lehet használni, nem?

2011. szept. 8. 17:19
 7/13 anonim válasza:
100%
Van egy fajta teafaolajos síkosítójú óvszer, ami még jót is tesz, ha bármilyen fertőzésed lenne. Boltban még nem láttam, netről rendelhető, vagy patikában lehet...Lehet, hogy azt bírod, érdemes megpróbálni...
2011. szept. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

ma 18:23

Köszönöm, utánanézek :)

2011. szept. 8. 18:37
 9/13 anonim ***** válasza:

A hüvelygyűrűt próbáltad, vagy csak a tabi miatt veted el? A tabletta mellékhatása nem függ össze a hüvelygyűrűvel (attól lehet semmi bajod nem lenne),sőt ha 3 fogamzásgátlót próbáltál a negyedik még lehet jó.Igen nagy belőlük a választék és mindenkire másképp hatnak.

A hüvelygyűrű annyival jobb,mint a fogamzásgátló,hogy nem veszélyes a májra.

Mivel túl sok választásod nincs,így ha még nem próbáltad,akkor esetleg adj neki egy esélyt.

2011. szept. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%

A pesszáriumot ajánlom, nem kötelező spermicides krémmel használni, csak ajánlott.

És már léteznek fiúknak való fogamzásgátlók is! Nem sokat tudok róla, csak azt hogy van.

Én mondjuk a helyedben nem adnám fel a fogamzásgátlókkal való próbálkozást sem, mindenkihez más passzol, szóval sose lehet tudni, még megtalálhatod a neked valót!

20/L

2011. szept. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!