Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Van-e bármiféle védekezési...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van-e bármiféle védekezési lehetőség ezeken kívül?

Figyelt kérdés

Allergiás vagyok az óvszereken lévő síkosítóra, így sajnos nem használhatjuk. Spirált nem tesznek fel, mert méhszájsebhajlamom van. 3 éve fogamzásgátlót szedek, de nagyon sok mellékhatás előjött (közti vérzés, hüvelyszárazság, emlőváladékozás, pedig ez már a 3. fajta gyógyszer), így ha van valami jobb, váltani szeretnék. A spermicides krémek ugyanúgy allergiás tüneteket okoznak, mint az óvszerek, és nem is bízom bennük. Hüvelygyűrű/implantátum/injekció a tabletta okán ugyanúgy kizárva. Van bármiféle védekezési mód ezeken kívül, ami működik (ilyen naptármódszer, megszakítás, imádkozás, egyéb bizonytalan módszerek kizárva)? El vagyok keseredve, még egy 4-5 évig nem szeretnénk gyereket, de kezdünk kifogyni az ötletekből védekezés terén :(

20/L


2011. szept. 8. 16:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Én is a teafaolajos óvszert javaslom, mert azoknak ajánlják akik allergiások a latexre illetve a gumikon lévő síkosítóra.650Ft 3db.Bioboltokban neten kapható.Lehet, hogy nem a síkosítóra vagy amúgy allergiás hanem a latexre.Nem lehet?mert ha ez felmerül akkor latexmentes óvszere van a Durexnek illetve a Lifestylenak is.Párom a latexre allergiás így mi kénytelenek vagyunk a drágább menteset használni.
2011. szept. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Azért nem gondolom, hogy a latexre lennék allergiás, mert orvosis vagyok, és nagyon sokszor használunk gumikesztyűt (ami latex), és attól semmi bajom. Viszont eddig bármilyen síkosítót próbáltunk, előjöttek a kellemetlen tünetek (ebből következtettem arra, hogy a síkosító a ludas).
2011. szept. 13. 20:19
 13/13 katalin83 válasza:
kedves 1. válaszadó kúp is spermicides. A kérdezőnek javaslom mégis próbálja meg a hüvelygyűrűt, mert nem biztos hogy attól is ugyanígy mellékhatások jelentkeznek!!!
2013. jan. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!