Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Symiciáról Yasminelle-re...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Symiciáról Yasminelle-re váltás? Mennyire okozhat gondot?

Figyelt kérdés
3 hónapig Symiciát szedtem, ám most amikor akartam kiváltani a következő havit, mondták a gyógyszertárba h nincs Symica, Yasminelle-t küldtek helyette, ami ugyanolyan felépítésű.. Most ha váltok Yasminelle-re az megfogja keverni a hormonokat? A Symiciával nagyon meg voltam elégedve. Nem igazán merem elkezdeni a Yasminelle-t, nem tudom mennyire lehetnek mellékhatásai...
2011. szept. 12. 17:29
 1/9 Timi: ) ***** válasza:

Ha a gyógyszertárban azt mondták ugyanaz a hatóanyaga,akkor szedd az újat és ha megvan a régi megszokott gyógyszered,akkor váltsd ki és szedd tovább azt.Nem hinném,hogy nagyon megkavarna bármiben is,hisz a hatóanyag ugyanaz.Azonban ha nagyon bizonytalan vagy hívd fel a nőgyógyászodat,vagy menj el. puszi

24/L

2011. szept. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Milyen gyógyszertár már ez? Nálunk itt a sarikban sincs symicia, de ha kérem, rendelnek másnapra és ennyi... Kérd meg legközelebb, hogy rendeljenek neked.
2011. szept. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Azért nincs a gyógyszertárban Symicia, mert két gyógyszergyár pere megy, és addig bevonták a gyógyszertárakból. Nekem a dokim mondta ezt. Azt mondta ha van elegendő tabim 1-2 hónapra akkor nem lesz gond, mert addig talán lezajlik ez a vita. De ha nem jutnának dűlőre, akkor felírja a Yasminelle-t, ami ugyanaz mint a Symicia csak kicsit drágább. Szóval ez a helyzet.

Amúgy én csak azt nem értem...Hogy volt itt egy kérdező, aki azt kérdezte hogy nem-e lehet abból gond, hogy bevonták a Jangee nevü fogi gátlót, mert valami gáz van vele és felírták neki helyette a Yasminelle-t, mert hogy ugyanaz a hatóanyag stb. De ha a Jangee-t bevonták, mert valami baj van vele, akkor az ugyanolyan hatóanyagú Yasminelle-be nincs benne az a bizonyos káros cucc???

2011. szept. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy a kérdésedre is válaszolva. Nem tudom ,hogy bezavar-e a tabicsere. De ha esetleg úgy alakul,hogy átállít engem is a dokim akkor tuti kikérdezem hogy milyen mellékhatások jelentkezhetnek közbe.
2011. szept. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat..:) én bízom benne, hogy nem lesz semmi gond a yasminelle-vel.. és 1 hónapon belül az a vita is lezajlik, mert akkor jövő hónaptól visszatérek Symiciara... az olcsóbb... és be is vált.. :)
2011. szept. 13. 00:13
 6/9 anonim ***** válasza:
a jangee-t is jogi vita miatt vonták be, nem a gyógyszernek volt baja. a symicia is ugyanez. a yasminelle is ugyanolyan hatóanyagú mint az előző kettő. de ezt a bayer gyártj,a egyik legnagyobb gyógyszergyár és gondolom nem akar olcsóbb konkurenciát a symicia és jangee képében.. :D vagy vmi ilyesmi, jogi eredetű lehet a probléma. biztosan nem a gyógyszerekkel van a baj.
2011. szept. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
ma kéne bevennem az első szem tablettát a következő levél Symicia-ból, ma már rögtön bevehetem az első szemet a Yasminelle-ből?
2011. szept. 13. 11:32
 8/9 anonim ***** válasza:

Aggodalomra semmi okod, mivel ugyanolyan, mintha a Symiciát szednéd, mert ugyanaz a kettő, csak más cég gyártja, meg drágább a Y.

Tehát nem kell aggódnod egy kicsit sem :D Egyébként én is ezt kaptam S. helyett tegnap

2011. okt. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja most látom h kicsit régi a kérdés :)) de azért remélem vmit segítettem :D
2011. okt. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!