Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mindenképpen várjam meg míg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindenképpen várjam meg míg megjön, vagy akár most is elkezdhetem szedni a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Augusztus végén abbahagytam a gyógyszer szedését egy hónapos szünet miatt. Most nem jött meg időben természetesen, lassan két hete késik. Idő közben viszont új párra találtam, és jó lenne együtt lenni vele... próbáltam teákat, vörös bort a menstruáció előre hozására, de nem vált be, így nem is tudtam még elkezdeni szedni a gyógyszert sem újra. Elkezdhetem e szedni így, hogy nem jött még meg? Vagy mivel próbálkozzak még hogy megjöjjön?
2011. okt. 14. 15:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
várd meg h megjojjon..
2011. okt. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

csak akkor kezd el ha megjön.

ne szórakozz a gyógyszerrel mert összezavarja a ciklusod.

a menzit nem lehet előrehozni semmivel.

2011. okt. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Én úhy tudom, hogy minimum fél vagy egy év szünetet kell tartani. Olyat nem lehet, hogy egy-két hónapot hagysz ki. De a legjobb az lenne, ha az orvosodat kérdeznéd meg. Úgyse jött még meg, van időd felhívni. Az a biztos, amit ő mond. :)


23/l

2011. okt. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
a mai tablettáknál már nem is kell szunet..
2011. okt. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Vannak házi praktikák, amikkel előrébb lehet hozni:

[link]


Hamarabb ne vedd be a gyógyszert!

2011. okt. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

8. Nehéz és sok kimosott ruha teregetése egy magasabb zsinórra



wtf?? ugyan már :DDDDDDDDDD

2011. okt. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

NEM!!!!

Ha most elkezdenéd szedni, teljesen felborítanád a hormonháztartásodat, pedig amúgy is eléggé beleszól, de így nem tudhatnád, hogy mikortól véd igazán... Nem véletlenül kell akkor elkezdeni szedni, ha utánanézel a hormonrendszered működésének, és a gyógyszer hatásmechanizmusának, akkor érthető.

Amúgy pont emiatt nem érdemes abbahagyni a szedést, ha valaki egyszer már elkezdte és mondjuk tönkremegy a kapcsolata, mert baromi rosszat tesz a szervezetnek, ha egyszer beavatkoznak, beáll az új rendszer, aztán megpróbál visszaállni a normális, aztán megint beleszólnak... A mai alacsony tartalmú tabletták mellett már azt szokták javasolni a nőgyógyászok, hogy gyermekvállalásig már ne hagyja abba az ember a szedését, vagy ha abbahagyja, akkor viszont már végig más módon védekezzen. Semmiképp nem jó így szedni, hogy pár hónap kihagyásokkal. Maximum orvosi utasításra... Amúgy nekem pl. van olyan ismerősöm, akinek 1 évig nem jött meg, miután abbahagyta a szedést...

Úgyhogy reménykedj, hogy Neked megjön, és csak akkor kezdd el szedni, és legközelebb ne hagyd abba csak amiatt, hogy szakítasz valakivel, vagy ha abbahagyod, akkor ne akard pár hónap múlva újrakezdeni, mert ez így tönkreteheti a hormonháztartásod.

2011. okt. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
itt most nem is a szüneten van a hangsúly :) azzal tisztában vagyok, hogy egy hónap nem vészes, máskor is csináltam már, mert éppen nem volt értelme szedni... orvost nem tudok megkérdezni, mert külföldön vagyok még egy jó darabig. Úgy tűnik, hogy valóban türelmesen várni kell... egy nagycsomó cikket olvastam ezekről a teákról, és hogy mennyi nőnél bejöttek... érdekes :S pedig nem vagyok egy erős szervezetű ember, akinek ellenállna a szervezete...
2011. okt. 14. 15:57
 9/23 anonim ***** válasza:
Igazából ha meg is jön meg kellene várni, mg újra rendbejön a ciklusod.
2011. okt. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Meg kellene várni mire újra megjön. Bár így szerintem legalább 2-3 ciklust meg kellene várni, hogy meglásd visszaáll-e egyáltalán, mert ha nem lesz olyan, mint a tabi előtt volt, akkor nem is szabadna szedned.

Nekem a tabi abbahagyása után a cickafarktea segített: mikor meg kellett volna már jönnie reggelente éhgyomorra édesítés nélkül megittam egy csészével, egy héten belül meghozta mindig amikor ilyen volt (nekem pl nem is rendeződött a ciklusom a tabi abbahagyása után, de úgy tűnik nem volt baj) :).

2011. okt. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!