Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanások ellen hatásos...

Pattanások ellen hatásos módszer? Lécci!

Figyelt kérdés

Sok ilyen kérdést olvastam már, de mindig csak ugyanazokat hallom:bőrgyógyász, fogkrém, arclemosó, szappanos víz, svédcsepp, gyógytea...stb.

Nekem eddig semmi nem vállt be.Azt olvastam nemrég, hogy belső tisztítást kell csinálni 3-4 napig.Addig zöldséget és gyümölcsöt enni semmi vajat, cukrot, és semmi növényi eredetű kaját.

Kozmetikushoz is járok havonta de ez sem segít.Csak pénzkidobás.Vékony vagyok táncolok és sportolok egészségesen étkezem ápolom az arcom mert nagyon szeretném ha egyforma szép lenne mindenhol az arcbőröm.Nem olyan oltári csúnya az arcom, a homlokomon van vagy 5 db.de mindig jön ki vhol máshol.nem gyulladtak hanem ilyen fehéres amit ki lehet nyomni.

Nekem ez nagyon sokat számít.Nincs elég önbizalmam.De a barátnőim azt mondják, hogy nem is csúnya és alig látszik.Én viszont nem tudom elhinni hogy pattanással is szép lehet valaki.Ha közösségben vagyok mindig szorongok a pattanásaim miatt és mindig ez jár az eszemben...

Segítsetek kérlek valami hatásos módszerrel! köszi :(


2011. szept. 7. 14:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt a problémám. Próbáld meg azt, hogy nem kezeled kifejezetten pattanásra való cuccokkal, hanem normál vagy száraz bőrre való dolgokkal. Pl. nekem vízhiányos bőröm van, de vannak pattijaim is. Viszont amíg folyton szárító termékekkel kezelem, addig hámlott, csúnya volt és nagyon sok. Aztán természetes szappant kezdtem használni és rendszeresen krémezem hidratálóval, azóta azért sokat javult, de nem múlt el teljesen. Valahol olvastam, hogy minél erősebben szárítod, annál jobban előjönnek a fokozott faggyútermelés miatt. Próbáld úgy kezelni, mintha nem lennének pattijaid. Ami még jó: neogranormon, mert segíti az új bőr kialakulását a patti helyén. Rendszerint neogranormonos pöttös fejjel ülök otthon :D Vicces, de szerintem használ.
2011. szept. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

nos :D

A legfontosabb szabály ne nyomkodd

péntek délután-este szombaton, vasárnap délelőtt ne nyomkodd. Csak tisztítsd 3-6 óránként, és a zsírt töröld le az arcodról mindig. Ha ez idő alatt nem nyomod akkor a kialakuló pattanások visszahúzódnak. Ami pedig megmarad azt vasárnap este nyomd ki egyszer majd fertőtlenítsd arctisztítóval és ennyi hagyd békén ne nyúljkálj az arcodhoz:D

Tesóm állandóan nyomkodta az arcát még akkor is ha már vér jött ki belőle. Ha elment a tükör előtt rögtön elkezdte :D aztán ott maradtak a hegek nyomai:D Amikor vmelyik nap én is neki állok kinyomni a halvány miteszereim csak még több lesz belőle ink hagyd, hogy elmúljon:D

2011. szept. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat!!!

De mivel tisztítsam és fertőtlenítsem? Mik azok a bőrbarát termékek és amik nem irritálják a bőrt? Ha veszek egy gagyi kenceficét attól csak még jobban kipattogok...Valami olyan kéne ami tényleg hatékony.Tudtok megfelelő tisztítót és fertőtlenítőt mondani? köszi :)

2011. szept. 7. 14:56
 4/11 anonim ***** válasza:
A kórházi fertőtlenítő amivel injekció előtt szokták áttörölni a bőrt,csodákra képes. Csak át kell vele törölni,és már másnapra szinte elmúlik. Nem tudom gyógyszertárban lehet-e kapni. Nekünk eü.-s ismerős hozza. Egy kérdést megér a patikában. Meg van egy házi módszer, az élesztő. Mindennap egy borsónyit kell megenni belőle. Nekem nem ment, elég érzékeny a gyomrom, de állítólag segít.
2011. szept. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem, a kórházi fertőtlenítő neve: Frekasept.
2011. szept. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

második: én clean & clear miteszer eltávolítót használok

Ha egy nap nem használom jönnek is a pattanások:D

2011. szept. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

köszi már intézkedem is..:D

A további bevált tapasztalatokat ugyanolyan lelkesedéssel várom :) !

2011. szept. 7. 15:09
 8/11 anonim ***** válasza:

nekem a svédcsepp vált be, az is kb. 2 hét alatt szárította le

amúgy látom ez sem használt, akkor ezek szerint nem 2 hétig használtad a cuccokat...vagyis egy krém, vagy tonik kb. 2 hét alatt fejti ki hatását =)

2011. szept. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

szegdjél kálcium pezsgőtabláttát

régen nekem is volt pőattim amióta minden nap iszok egyet azóta lám egy sincs

csodákra képes próbáld csak ki

2011. szept. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Figyelj, ha tinédzserkori hormonok miatt van akkor nem nagyon tudsz vele mit csinálni. Javítani lehet a helyzeten, hogy kevesebb legyen, de míg helyre nem áll a hormonszinted addig úgyis jönni fognak.
2011. szept. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!