Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ki védekezik megszakított...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki védekezik megszakított közösüléssel és mennyire bíztok benne?

Figyelt kérdés
Hányszor következett be terhesség míg ezt használtok?
2011. okt. 31. 12:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

A megszakított közösülés nem védekezés, tehát a kérdés kicsit rosszul van feltéve. A világból vett adatok alapján pedig 100 nőből 35 esik így teherbe, szerintem ez az adat a a megbízható, nem pedig az itteni 20-30 válasz.

Mi fogamzásgátlóval védekezünk amúgy, és csak akkor van megszakítás, ha valami miatt nem akarom, hogy belém élvezzen a párom, pl. nincs már kedvem kimenni a fürdőbe, vagy olyan helyszínen történik az aktus, ahol nincs is erre lehetőség (pl. park).

20/L

2011. okt. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
56%
2 évig szexeltünk megszakítással és egyszer sem volt probléma. 72 órás tabit sem kellett bevennem soha.
2011. okt. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
68%
Úgyszintén utolsóval értek egyet nekem is lassan 2éve, hogy megvan párom és sose védekezünk semmivel. Nem történt ebből baj. Mindenki azt mondja veszélyes stb de tapasztalatból mondom, hogy abszolút nem. Viszont ezt csak az az ember és csak az a korosztály csinálja így akinek nem gond ha becsúszik egy baba mert végülis semmi se biztos...
2011. okt. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100 nőből 35 esik így teherbe EGY ÉVEN BELÜL, nem 1 aktustól. Szóval látszik mennyire kevés rá az esély... de előfordulhat.
2011. okt. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Minek ebben kockáztatni? Annyiszor fel van téve ide ez a kérdés h azt hittem már mindenkiben tudatosult h 50-50%. Vagy terhes lesz vki vagy nem. Ami nem épp egy bizalom gerjesztő arány.

Én csak akkor fogom ,,alkalmazni", ha nem okozna gondot a baba. Akinek meg gondot okozna, annak nem hiszem el h ilyen *urva nehéz venni gumit, vagy használni egy olyan módszert ami legalább 99%-os. Bármelyik más módszer mellett is ott van az 1%esély, és van akinél be is jön, akkor az 50-50% olyan biztonságosnak hangzik?

2011. okt. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nem!Nem esik nehezemre csak időnként megkívánjuk anélkül is.

2.Tartsunk most most otthon gumit is,spermicid kúpot is ami már pénzbe is kerül?Ha lehetőségem van rá és választás előtt vagyok akkor inkább a gyerekeknek veszek valamit az árán vagy kenyeret.

3.Tök faluba lakunk és csak drága óvszer van amiből nem tudok csak 3-4 darabosat venni egy hónapba egy csomaggal természetesen.Masculannal még nem taliztam nálunk.

Tablettával,spirállal óvatos vagyok mert magas a cukrom .

2011. nov. 1. 09:16
 7/18 A kérdező kommentje:

Egy nőgyógyász cikkében olvastam,hogy a legtöbb nem kívánt baba aminek abortusz a vége védekezés mellett következik be.Főleg spirál meg tabi mellett.A statisztika nem mond mindig igazat.


A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.

2011. nov. 1. 13:12
 8/18 anonim ***** válasza:
Most erre mondjam azt h hát igen a védekezés pénzbe kerül. Az abortusz meg a gyerek is pénzbe fog kerülni, többe, mint megvenni a gumit. Ha faluban, ha városban élsz. Ha pedig azt a statisztikát fogadod el akkor te is láthatod h még védekezéssel is ott az esély. Ha meg nem védekezel még nagyobb. Nem kell kifogásokat keresni, ha szexelni akarsz védekezz, ennyi.
2011. nov. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Attól még hogy azt írja EGY nőgyógyász, hogy a legtöbb nem kívánt baba ilyen-olyan védekezési módszerek mellett fogant, az nem tartozott gondolom a cikk témájába, hogy amúgy hány baba fogan a világon...

Szerintem több baba fogan olyankor, mikor nem védekezik egy pár, mint amikor igen.

És a statisztikák nem egyetlen orvos adatai, hanem a világ minden táján készült felmérések szoktak lenni.

Tehát lehet, hogy spirál vagy tabletta mellett is van esély teherbe esni, de akkor is sokkal nagyobb az esély védekezés nélkül. Hiszen pl. ha a tabletta normálisan "működik", akkor egy nőnek nincs is peteérése, tehát KIZÁRT, hogy teherbe essen.

Tablettaszedésnél amiatt szokott becsúszni a baba, hogy valaki nem az elírásnak megfelelően szedi, kihagy egy szemet és nem foglalkozik vele, vagy más gyógyszert szed mellé, ami gyengíti a hatását, csak nem érdeklődik ilyenkor az orvosnál erről/ nem olvassa el a betegtájékoztatót/ nem érdekli... Persze utólag senki nem fogja azt nyilatkozni, hogy óóó én igazából szedtem egy antibiotikumot 3 napig, és lehet, hogy amiatt volt, a statisztikákban csak az van benne, hogy gyógyszer szedése mellett esett teherbe.

Lehet, hogy inkább úgy kellett volna feltenned a kérdést, hogy egy éven belül hány nőnek sikerült teherbe esni védekezés nélkül, és kb. 10000 válasznak kéne érkeznie ahhoz, hogy esetleg reális arányokat kapj.

Hiszen amúgy is nagyon kicsi az esély teherbe esésre, és nem véletlenül mondják egy párra, hogy meddő és illik vizsgálatokat kérnie, ha 1 ÉVEN belül nem sikerül teherbe esnie. De attól még az a kevéske esély is több védekezés nélkül, mint védekezéssel.

2011. nov. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

De szeretem mikor számokkal dobálóznak.. 100ból 35 bla bla.. Lehet tényleg így van, ez a kimutatás, de áááh, mik vagytok ti, tudosók? Hagyjátok már ezt abba.


Persze, védekezés nélkül megvan rá az esély, hogy teherbe essünk, de ne dobálózzatok már a számokkal. Én utálom ezt. 2 évig csináltam megszakítással, nem lett bajom. Hoppá, hol is van az egy éven belüli terhesség? Engem mindkét évben elkerült az a 35%..


Egy fontos dolog van! Mindenki úgy szeretkezzen, ahogy ő szeretne. Én vállalom a kockázatot, és nem aggódok. Ha mindig izgulnék a menstruációm előtt, akkor nem csinálnám így, választanék valami más módszert.

Ezért utálom ezeket a kérdéseket(mármint most nem ezt), hanem hogy teherbe eshettem, úristen mi lesz most, de hát csak az előváladék.. Ha valaki fél az előváladéktól akkor használjanak gumit, vagy fogamzásgátló tablettát. Sok hülye idejön és kérdezget. Én egyszer nem tettem fel itt ehhez kapcsolódó kérdést, mert tisztában vagyok vele, hogy előváladéktól is lehet. De azzal is tisztában vagyok, hogy nagyon kicsi rá az esély(és lesz*rom a statisztikát), illetve nem lenne nagy gond ha becsúszna.

Szóval mindenki úgy védekezzen, úgy éljen nemi életet, hogy biztos legyen magában és a döntésében. És akkor nem lenne a sok idióta kérdés. Ennyi.


13:09 voltam

2011. nov. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!