Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A menstruációm utolsó napján...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A menstruációm utolsó napján feküdtem le a barátommal és a gumi kiszakadt és belém élvezett. Kb 12 óra után bevettem egy Escapelle eseményutáni tablettát. Mekkora az esélye hogy terhes legyek?

Figyelt kérdés
2011. nov. 6. 09:59
 1/6 anonim ***** válasza:
nem leszel terhes, mert bevetted a gyógyszert. ugyanez történt velem is, csak nekem nem volt menszeszem.
2011. nov. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kevés. Bár a tabletta sem 100%-os (ezt főleg az első válaszadónak üzenem, mert úgy látom nem tudja!!!), de menzesz utolsó napján egyébként is viszonylag kevés az esély rá, plusz a tablettát is elég gyorsan bevetted.
2011. nov. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 kendrazoltan ***** válasza:

Az Escapelle tabletta is ugyanúgy működik, mint a többi esemény utáni tabletta:

max 72 órával az aktus után még hatásos, de utána nem annyira, mert kb annyi idő, hogy az ondósejtek beágyazódjanak. Minél előbb veszed be, annál jobb, de nagyon tanácsos 12 órán belül bevenni, ha úgy van. Ez nálad ilyesmi volt, úgyhogy időben voltál, de azt tudnod kell, hogy ezek a gyógyszerek kb 80-85%-os hatékonysággal segítenek, tehát a gyógyszer ellenére is marad esély arra, hogy terhes legyél. Elméletileg menstruáció alatt nehezebb, de ha olyanok a ciklusaid, hogy a peteérésed kezdete nem sokkal a menstruáció utánra tehető, akkor bizony a menzeszed vége felé is "bekaphatod a legyet"...várj pár napot és irány tesztért, mert a 72 órás tabletta nem garancia...remélem segítettem...

2011. nov. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"mert kb annyi idő, hogy az ondósejtek beágyazódjanak"

Ezt gondold át még egyszer.

2011. nov. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 kendrazoltan ***** válasza:

#4


Igyekeztem leegyszerűsíteni, de valóban, igazad van, nem túl valós, az a rész, amire felhívtad a figyelmem...


A 72 órás tabletta igazából hormonok keverékét tartalmazza, melyek megváltoztatják a nő ciklusát annak érdekében, hogy amennyiben megtörtént a megtermékenyítés, a pete ne tudjon megtapadni. A tabletta megakadályozza a peteérést, és megelőzi a megtermékenyülést.

2011. nov. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
kendrazoltán: ráadásul pár nap múlva értelmetlen dolog tesztért rohanni, legalább 2 hét kell, mire kimutatja. Mivel a megtermékenyített petesejt kb. ennyi idő után ágyazódik be a méh falába, és ennek hatására kezd el termelődni a terhességi hormon a szervezetben.
2011. nov. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!