Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tegnap elszakadt a gumi, ma...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tegnap elszakadt a gumi, ma bevettem az Escapelle-t, ugye nem lehetek terhes? Mert semmi mellékhatást, se tünetet nem érzek.

Figyelt kérdés

Eléggé aggódok! Most június 1. -én délután fél 2 körül voltam a barátommal, gumival védekeztünk, figyeltük nehogy kiszakadjon, de mikor beleéltük magunkat ELSZAKADT! Rögtön mentünk a nődokihoz, ő felírt Escapelle tablettát, pénz hiánya miatt csak ma tudtam kiváltani reggel fél 9kor. Ahogy hazaértem rögtön bevettem. Szinte semmi mellékhatást nem érzek, azon kívül h meg vagyok fázva. Ugye hat a tabletta és megbízható? Szednék majd fogamzásgátlót (Volina) ha megjön a menzeszem, de azt mondta a nődoki hogy ez az Escapelle megvonásos/köztes (ki hogy mondja...) vérzést hoz, és már a vérzés első napjától kezdjem el szedni a Volinát. Szerintetek is? Nyugodt lehetek, h nem vagyok terhes? :S Mert nem jönne jól egy baba...

Várom az értelmes válaszaitokat! És hasonló tapasztalatokat is! Köszi


2010. jún. 2. 15:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Elolvastad a betegtájékoztatót? Gondolom nem, hisz ha elolvastad volna, nem tettél volna fel kérdést.

Az ilyen tabletták nem 100%-osak. Bele is van írva...

Amúgy 0-24 órán belül kb 95%, 24-48 órán belül kb 86%, 48-72 órán belül 56% körül (ha egyébként létrejött volna terhesség!).

A ciklusod hanyadik napján voltatok együtt? Benned ment el, vagy hamarabb észrevettétek?

Amúgy nem kötelező, hogy mellékhatása legyen. Nagyon kicsi az esélye, hogy terhes leszel, de van.

Két hét múlva teszt!!

2010. jún. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg és ne pánikolj!Amit lehetett megtettél,időben bevetted a 72 órásat.Még nem érezhetsz semmit,de ne görcsölj rá,mert a stressztől leszel rosszul.Hatni fog,azért találták ki!Nyugodj meg!A fogamzásgátlót pedig szedd úgy,ahogy a dokid javasolta.
2010. jún. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Valószínű nem vagy terhes. ne aggódj. milyen gumit használtatok ami ennyire megbízhatatlan?:O
2010. jún. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat, irjatok még :)


Első válaszolónak: igenis elolvastam a betegtájékoztatót, a dokit is megkérdeztem mikor felirattam, olvastam a neten is ezután, de mégis parázós vagyok... A %-ról is olvastam, de gondoltam megkérdezlek titeket is. Amúgy a legutóbbi menzeszem május 27.-én múlt el. (Hozzáteszem: eléggé rendszertelen a ciklusom.) Fogok tesztelni 2 hét múlva!


Második válaszolónak: köszönöm :) Úgy fogom szedni a fogamzásgátlót ahogy a doktor mondta.


Harmadik válaszolónak: Masculan-t használtunk. Mindig is ezt használtuk, nyomtuk erősen is vele, és semmi baj nem volt, most amikor elszakadt a gumi nem nyomtuk annyira erősen :S


De most az a kérdésem, h szerintetek átlagosan kb mikor jön meg a menzesz a tabletta bevétele után? És akkor mégjobban megnyugodhatok, hogy nem vagyok terhes? :)

2010. jún. 2. 16:11
 5/11 anonim ***** válasza:
Sajnos az is lehet,hogy nem jön meg és az is,hogy össze-vissza fog megjönni,akár hónapokig is.Nem a terhesség miatt írom,hanem,mert ez egy elég nagy hormontartalmú tabletta,rendesen be tud keverni a havi ciklusba!Ne ijedj meg,ha pl. most nem jön meg.Tesztelj mindenképp és ha biztosra akarsz menni,menj vissza a dokihoz.Utána pedig idő kérdése,hogy helyrejöjjön a menstruációd.Persze mindenkire másképp hat,így az is lehet,hogy nálad nem lesz gond és minden megy a régiek szerint.Csak megnyugtatásként írtam,hogy mik várhatók. (második vagyok)
2010. jún. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)


Mindenképpen fogok tesztelni 2 hét múlva. És megpróbálom megőrizni a nyugalmam akkor is, ha késik vagy bármi a menzeszem. :D Amúgy, hogy folyik a nőgyógyásznál az ilyen vizsgálat, ami alatt kiderül hogy terhes vagyok-e vagy sem?

2010. jún. 2. 16:34
 7/11 anonim ***** válasza:

Elmesélem az enyémet,hátha ugyanúgy zajlik neked is. Nekem pozitív lett a tesztem,ezért mentem dokihoz,szóval lehetnek eltérések a vizsgálatban.

Szóval,felültem/feküdtem ugye a székbe,az ujjával benyúlt a hüvelyembe,a másik kezével pedig kívülről tapogatta a hasam,vagyis egész lent.A méhemet vizsgálta.Aztán megvizsgált ultrahanggal.Szerencsém volt,mert nála ott helyben van,nem kell várni vagy újabb időpontot kérni külön ultrahangra.Ez hasi ultrahang volt.Még igen korai szakaszban voltam,teljesen nem mert kijelenteni,hogy babám lesz,azt főleg nem,hogy meg is marad,de nagyon nagyon biztos volt,hogy így van.Labor vizsgálatot is kért (vérvétel stb.) és utána jött meg az eredmény,hogy ott is pozitív.

Ha nem jönne meg a mensid,de negatív a teszted,akkor lehet,hogy hasonló vizsgálatokra számíthatsz.A labort gyanítom,hogy mindenképp kéri a HCG miatt,ott biztosabban ki tudják mutatni az esetleges terhességet.De nem lesz,hatni fog a tabi! :) (második)

2010. jún. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Olyan rendes vagy! :) És mit csináltál a babával? Megtartottad?

Rendben, akkor is elmegyek nődokihoz, ha nem jön meg addig a menzesz, és a teszt is negatív (vagy esetleg pozitív :/). Mostmár tudom, hogy körülbelül mire számíthatok majd az orvosnál. :)

Szerintem is hatnia kéne a 72 órásnak, bízzunk benne! :) Várok pár napot, mást már nem nagyon tehetek.

2010. jún. 2. 17:54
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen,mi nagyon örültünk a babának.Férjnél vagyok és már próbálkoztunk,hogy összejöjjön. :)

Neked pedig szorítok,hogy MÉG ne legyen! :)

2010. jún. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Jaja, és nagyon köszi! Már jóval nyugodtabb vagyok... :) De azért figyelek, és várok pár napot. :D Bízom benne hogy negatív. :)
2010. jún. 2. 18:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!