Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Megszakítással védekező...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megszakítással védekező nők/férfiak! Válaszolnátok néhány kérdésre? (Nem szentbeszédet szeretnék tartani, csak kíváncsi vagyok pár dologra)

Figyelt kérdés

1. Miért ezt a módszert választottad?

2. Mit tennél, ha becsúszna a baba? (elvetetnéd, megtartanád, örökbe adnád?)

3. Milyen fogamzásgátlási módszereket ismersz még, és melyik lehetőséget miért zártad ki?

4. Mióta védekezel így?

5. Volt-e már nem kívánt terhességed?

6. Hány éves vagy?


(A nemet is írjátok oda legyetek szívesek:)


2011. nov. 7. 19:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

1: A párommal ezt tartjuk a legegyszerűbbnek, és amúgyse lenne gond ha becsúszna egy baba.

2: megtartanánk :)

3: - (erre most nem válaszolnék)

4: 3 hónapja

5: Nem.

6: 21

2011. nov. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Bár én nem így védekezem, és valszeg nem az én válaszom érdekel, de javaslom, ezt a módszert felejtsed el, mert már az előváladék is tartalmazhat élő, egészséges spermiumot, amitől teherbe lehet esni. Ha mindenképp el akarjátok kerülni, akkor inkább tabletta vagy óvszer, bár ezek sem 100%os módszerek, de sokkal biztonságosabbak.
2011. nov. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Első köszönöm szépen a választ!

Második: természetesen neked is köszönöm, mert tudom, hogy jó szándékból írtad azt, amit.

Viszont eszem ágában sincsen így védekezni:)

2011. nov. 7. 19:27
 4/12 A kérdező kommentje:
Várom a további válaszokat:) Nem hiszem, hogy egyetlen ember választotta ezt a módszert:D
2011. nov. 7. 19:29
 5/12 anonim ***** válasza:

1. Múlt időben használtuk, már nem. Azért mert párom allergiás volt az óvszerre, a fogamzásgátló szedésével meg várni akartam legalább 1-2 hónapot, amíg járunk, meg ugye megjöjjön, stb...

2. Elvetetném. (direkt spóroltam, annyi pénzt, hogyha tényleg becsúszna, akkor legyen miből)

3. Gumi - allergia, fogamzásgátló - végülis ez lett, de ettől vonakodtam a mellékhatások miatt, spirál -ezt nem lehet szülés előtt - fogamzásgátlós injekciók - ezek drágák - pesszárium - erről senki nem mondott semmi jót - mindenféle spermicides krém meg hasonlók - ezekről se voltak jó tapasztalatok.

4. Pár hónapig csináltuk így.

5. Nem.

6. 20L

2011. nov. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%

1., mert óvszerrel nem az igazi, és hormonokkal tömni a barátnőmet NEM akarom

2., megtartanám

3., lásd 1

4., 6 éve

5., nem

6., 27

2011. nov. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Mindkettőtöknek köszönöm a választ!


4. válaszoló:

Látom a védekezési módszerekkel elég jól tisztában vagy:) De egy vmit nem értek. Írtad, hogy a pesszáriumról nem hallottál jókat, a spermicidről szintén nem. Ez alatt gondolom azt érted, hogy nem megbízható.

Viszont ha nem bíztál meg a megszakításban (márpedig nem bíztál meg, hiszen már az abortuszra spóroltál), akkor miért nem alkalmaztál a megszakítás mellé még vmilyen módszert?

Hiszen a spermicid megbízhatatlan, ahogyan a megszakítás is. De ha a kettőt együtt alkalmazod, akkor lényegesen jobb hatásfok érhető el, nem?


5. válaszoló: Ha azt írtad volna, hogy elvetetnéd a babát, akkor kérdeztem volna még, de így nem:)


Egyébként nem azért kérdezgetek, hogy ezzel másokat kioktassak vagy piszkáljak, ha esetleg úgy hangzana. Csak nemsoká fiataloknak fogok felvilágosító órákat tartani, de ahhoz, hogy tényleg eredményes legyen, úgy gondolom meg kell értenem az ő szemszögüket is.

2011. nov. 7. 19:40
 8/12 anonim ***** válasza:

4. vagy akárhányadik vagyok...

A spermicides krém, pesszárium, stb pénz. Nem megbízható. A megszakítás ingyen van. Nem megbízható. Akkor legalább már fizetni ne kelljen érte. Különben mondtam, hogy pár hónapra terveztük ezt a nem túl praktikus "védekezést", annyi időre fölösleges bármi egyebet beszerezni - szerintem.

Különben gumi általában volt nálunk, és ha barátom nagyon a végén volt, akkor merte felhúzni, és abba élvezni, de egyébként az allergiás reakciótól volt erre talán 5 perce, után lekonyult és érzéketlenné vált.

2011. nov. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 kollar1000 ***** válasza:
1:Egyszerű...2:nem vetetném el de "nem csúszhat be"..3,eszt most kihagynám a válaszok közül...4.12 éve igy védekezem és nem volt soha abortuszom.5..nem volt és nem is lesz...6,,36,éves vagyok,,És nő.
2011. nov. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

1:fogamzásgátló használata után ajánlott fél-1 év várás a babával,de latexallergiám van,igy maradt ez mint hormonmetes védekezés

2: Baba a cél,fogamzásgátló miatt még várhatna egy fél évet,de ha akar,jöjjön most,megvan a helye

3:tabi: ezt használtam,most babaprojekt,aztán szoptatás után ismét tabi.gumi-latexallergia.ezen kivül vannak még,spirál-szülés után ajánlott csak.A többi (pharmatex és társai) nem igazán biztonságosak

4:2 hónapja,de annyira nem védekezés

5:nem

6:24/N

2011. nov. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!