Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Elfelejtettem bevenni a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elfelejtettem bevenni a tabletátt. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Csütörtökön kellett vna elkezdeni szednem az új levél fogamzásgátló tablettát,de elfelejtettem bevenni. Az mekkora baj ha most 1 nappal később kezdem el szedni?? vagy még talán belefér h délelőtt beveszem a tegnapit, és majd estefelé a mait??
2011. nov. 25. 09:48
 1/6 László22 ***** válasza:
Fiú vagyok, de van némi tapasztalatom a dologban hiszen az én bartánőm is szedi és mind2en szinte együtt ismertük meg a gyógyszer szedés szabályait :) Olvasd el a gyógyszer használati útmutatását ott találsz majd rá utalást hogy ilyenkor mi a helyzet az asszony tabletájánál rá van írva hogy ha az nap nincs bevéve nincs semmi baj mert még mindig van idő arra hogy beszedhesd nyugodtan szed be akkor mikor elkezdted és nem kell 2 tablettát bevenni elméletileg folytatod onnan ahonnan elkezdted nem lesz semmi baj sem, esetleg ha féltek a barátoddal akkor hagyjatok 1 hetet a következő együttlétig hogy kifejthesse újra rendesen a gyógyszer a hatást, vagy használjatok addig gumit, de ha legegyszűbb ha felhívod az orvosod.
2011. nov. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vedd be ma az elsőt, egy nap csak 1et szigorúan! Egy nappal csúszik minden, de ez nem gáz, csak egy hétig használjatok pl gumit!
2011. nov. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
az nem igaz, hogy egay nap csak egyet! ha elfelejtetted bevenni, egyszerre 2-őt kel az én bogyómnál. de attól függ te mit szedsz? én dienillet, nálam például az sem mindeggy, hogy melyik héten felejtettem el bevenni.
2011. nov. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
lyndinette-et szedek. ez lett volna a 7 napos szünet után a legelső szem
2011. nov. 25. 16:39
 5/6 anonim ***** válasza:
én is szedtem azt, szerintem a tájékoztatóba benne van mit kell tenni.
2011. nov. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

most olvastam el a tájékoztatót, amit te is megtehettél volna.

Ha a tabletta bevétele nem történik meg a szokott időben, úgy azt 12 órán belül pótolja. A következő tablettát vegye be a szokott időben.

12 órán túl a készítmény hatása csökkenhet. Az utolsó, be nem vett tablettát, amilyen hamar csak lehet be kell venni, akkor is ha ez egy nap alatt két tabletta bevételét jelenti. A további tablettákat a szokásos módon kell bevenni. Az elkövetkező 7 napban kiegészítő fogamzásgátló módszer alkalmazása szükséges.

2011. nov. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!