Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Több mint 1 éve szedem a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szentmihályi Laura kérdése:

Több mint 1 éve szedem a diane 35 tablettát. Menstruáció után első het szedésen volt olyan két alkalom mikor elfelejtettem bevenni a gyógyszert de másnap rögtön beszedtem. Szerintetek terhes lehetek?

Figyelt kérdés
Most az egy hetes szünetben vagyok vasárnaptól újra kellene szednem.
2011. nov. 17. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, de előfordulhat. Viszont ezt a típusú gyógyszert indokolt esetben is max. fél évig szabadna szedni...
2011. nov. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nekem az orvosom azt mondta bármeddig szedhetem . de viszont igen olvastam én is hogy nem szabad/ajánlott szedni.azt hittem nem nagyon igaz. köszönöm a válaszodat, tehát kicsi az esély hogy terhes lehetek?
2011. nov. 17. 20:59
 3/5 anonim ***** válasza:

Kicsi. De máskor ha elfelejted bevenni, és több mint 12 órát késel a beszedéssel, akkor egy hétig óvszert kell használni. Szerintem a tájékoztatójában is benne van.

Miért ezt szeded? Van vmi hormonproblémád?

Baromira nem lehet akármeddig szedni. Lehet orvost kellene váltanod, mert aki azt mondja, hogy a Diane bármeddig szedhető, az marhára nem ért a dolgához.

2011. nov. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is diane-t szedek. Lehet tovább is szedni, mint fél év. Főleg indokolt esetben, DE egy "kúra" 6 hónapig tart. És folyamatos orvosi felügyelet kell mellette. Nekem 3 havonta ki van írva a hormonlabor. Én elhiszem az orvosomnak, mert elismert nőgyógyász, és nagyon megbízható.

A kérdésre pedig a válasz:

Az első héten 1 drazsét elfelejtett bevenni

Mielőbb vegye be a kimaradt adagot, még abban az esetben is, ha a késedelem hosszúsága miatt valójában már 2 drazsé bevétele szükséges. Ezt követően az előírt időpontokban kell szednie a gyógyszert, azonban 7 napon keresztül barrier-elvű fogamzásgátló eszközt (pl. óvszer) is alkalmaznia kell. Ha a megelőző 7 napos időszakban nemi együttlétre került sor, nem zárható ki a terhesség lehetősége, ezért haladéktalanul forduljon orvosához.

A leírásból másoltam ki :-)

2011. nov. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok bocsi :-)

Ez is a leírásból van:

Mennyi ideig kell szedni a Diane 35 drazsét?

Az alkalmazás ideje a klinikai kép súlyosságától függ. A kezelést általában több hónapon át kell folytatni. A pattanásos és zsíros bőr (akne és szeborrea) általában hamarabb gyógyul, mint a szőrösödés és a hajhullás. A tünetek rendeződése után ajánlott a Diane 35 szedése még 3-4 ciklusban. Amennyiben hetekkel vagy hónapokkal a gyógyszerszedés abbahagyása után kiújulás észlelhető, a Diane 35 kezelést meg lehet ismételni. Ebben az esetben az orvosa mérlegelheti a Diane 35 korai újraadását.


Tehát tulajdonképpen akár 1,5 évig is szedhető, attól függ mikor áll helyre a probléma ami miatt felírták. + a 3-4 ciklus.

2011. nov. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!