Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Minden fogamzásgátló tablettán...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hannkah kérdése:

Minden fogamzásgátló tablettánál, ami most van forgalomban fennáll a lehetősége, hogy abortuszt csinál, mint szövődmény, vagy mellékhatás? Hitbeli meggyőződésből elutasítom az abortuszt és ezt biztosan kell tudnom. Köszi.

Figyelt kérdés
2011. nov. 28. 18:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Abortuszt csinál?:O

Dehogy csinál abortusz,azt csak az orvos csinálhat manuálisan. A tabletta csak megakadályozza a megtermékenyítést.

2011. nov. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudtommal vannak olyan tabletták (pl. esemény utáni tabletták), amelyek abortálnak, egy fórumon azt olvastam, hogy a tablettáknak lehet abortáló hatása mellékhatásként (ezt egy nőgyógyász írta), dehát azt nem lehet tudni, hogy mikor van, melyiknek. Hm?
2011. nov. 28. 18:45
 3/8 anonim ***** válasza:

A tabletta f hatása, hogy megakadályozza a peteérést. Viszont olyan hatása is van, hogy elvékonyítja a nyálkahártyát, így ha mégis történik peteérés, és megtermékenyül a petesejt, akkor nem tud beágyazódni.

Ha már megfogant a baba, akkor nem károsítja, és tudtommal vetélést sem okoz.

2011. nov. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A spirál okozhat abortuszt, mivel az a megtermékenyítést nem akadályozza meg, csak a beágyazódást.
2011. nov. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Abortuszt dehogyis csinál. Ne csak a hitebne élj, hanem picit a tudomáynban is. Vagy a hit nem akadályoz meg a szexelésben ha nem gyereknemzés a cél?
2011. nov. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát a tudományról annyit, hogy:

[link] "A tabletta nem megoldás" című rovat

Szerintem ez elég hiteles. Ez engem meggyőzött. Amúgy nem jelent gondot ha a szex nem gyereknemzés céljából, de az abortusz már annál inkább.

2011. nov. 29. 15:08
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezt írtam én is...

Egyébként felfogás kérdése. Terhességről a beágyazódástól kezdve beszélünk. Én is úgy gondolom, hogy onnantól számít egy új életnek.

Ha a beágyazódást akadályozza, akkor még nem a terhességet szakítja meg.

2011. nov. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Régi kérdés, de felháborít amit belinkeltél.


Ne alkalmazzon semmiféle abortáló vagy a megtermékenyülést gátló szert vagy módszert! Amennyiben a házaspár egyike fogamzásgátló szert vagy magzatelhajtó szert használ, nincs joguk a házastársi kapcsolatra.

Ne vegyen részt a mesterséges megtermékenyítésben sem, mely során a gyermek megfogamzásához az anya és az apa, a férj és a feleség házastársi szerelmének specifikus formája nélkül jutnak!

Ne vegyen részt a születés előtti diagnosztikában sem (a gyermek megszületése előtti vizsgálatokon), amelyeknek célja a meg nem született beteg gyermek elpusztítása.


Ha valaki így gondolkozik, az már régen rossz.

2013. nov. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!