Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lányok! Volt már valakivel...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok! Volt már valakivel ilyen? Mi a teendő? (tablettával kapcs. )

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy mostanában elég rendszertelen a ciklusom (23 éves vagyok, 1 éve abbahagytam a gyógyszert, de szeretném újrakezdeni). Pénteken azt hittem, megjött a menstruációm, és be is szedtem a gyógyszer első szemét, viszont ma már nem volt vérzésem. Nagyjából egy hónapja menstruáltam utoljára, szóval ideje lett volna.

Kicsit megijedtem, hogy mi van, ha csak a szervezetem szórakozik, és csak valami köztes vérzésféle volt, mert egyébként 3-4-5 napig szokott nálam tartani a dolog, szóval ez így nagyon kevésnek tűnik. Előfordult már, hogy a hónap közepén volt 1 napig enyhe vérzésem, de most a hónap végéről van szó.

A kérdésem főleg az lenne, hogy ha folytatom a fogamzásgátló szedését, annak ellenére, hogy nem vagyok biztos benne, hogy a menzeszem idején kezdtem el szedni, nyújt-e védelmet, és ha igen mennyi idő után? Mikor a második levelet elkezdem biztosan hatni fog, vagy lehetséges, hogy nem működik?

A tájékoztatóban csak arról találhatóak adatok, hogy ha a menzesz 1-5. napján kezdem el szedni, mennyire hat.


2011. dec. 11. 20:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Én már jópárszor abbahagytam és kezdtem újra. 1-5 napos "vérzéseim" voltak.

1.levél után már biztos nyújt védelmet,hiszen 21napig adagolsz egy olyan hormont,ami megakadályozza a petesejtérést.A biztonság kedvéért az 1.levél végéig alkalmazzatok kiegészítő védekezést.

2011. dec. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Várok még azért válaszokat, minél többen erősítik meg, annál jobb.


Leghamarabb januárban találkozom a párommal, ugyanis ő külföldön dolgozik, tehát addig még nem élek szexuális életet gyakorlatilag, pont ezért lenne fontos, hogy a második levélre már biztosan hasson.

2011. dec. 11. 20:23
 3/8 anonim ***** válasza:
a tabi sajnos ezt csinalja.. sok sikert :(
2011. dec. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A második levéltől már szerintem hat.
2011. dec. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, ez megnyugtató:)
2011. dec. 11. 23:17
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én nővérem azt mondta, hogy a fogamzásgátló szedése után akár már másnapra is elmúlhat a vérzés. Nálam nem így történt, de ha jól emlékszem nála igen, szóval szerintem nem kell aggódnod. Januárra már biztosan hatni fog:)
2011. dec. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Neked is köszi a választ, egyelőre minden normálisnak tűnik, úgyhogy nem aggódok! :)
2011. dec. 14. 01:56
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem megijeszteni akarlak, de azért én a helyedben megkérdezném a nőgyógyászomat is. Csak azért, mert én szülés után, amikor írattam a tabit, akkor az mondta a doki, hogy ne az első napon kezdjem el szedni, (nekem is rendszertelen ciklusom volt) hanem az 5. napon, és csak akkor ha legalább 4 napos mensim volt. Ott drukkoltam, mert annyira gyengén volt meg, hogy a 3. nap reggelén szabályosan imádkoztam, hogy naaa még egy napot légyszíííí :-) Azzal, ha megnéz az orvos nem vesztes semmit.
2011. dec. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!