Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehet baj belőle? Ha nem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet baj belőle? Ha nem muszáj nem vennék be escapellet.

Figyelt kérdés
Már több, mint 3 éve használok Lyndinette fogamzásgátlót, de fél évente tartok egy hónap szünetet. Mert szerintem az nem lehet baj. Most van az egy hónap és tegnap amikor együtt voltunk becsúszott a dolog. Kérdésem az lenne, hogy most van a ciklusom 21. napja, lassan meg is kell hogy jöjjön, és mivel régóta használom, muszáj bevennem a 72órás tabit vagy csak izguljak hogy nem lesz gond. Lehet hogy hülye kérdés, de nem szeretnék gyereket még, és tabit se. Viszont ha kell, persze inkább a tabi. Szóval??
2011. dec. 18. 10:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Rendszeres a ciklusod? Hány napos? Mi az, hogy "becsúszott"? Egyébként ha már szünetet tartasz, akkor at az egy hónapot igazán kibírhatnátok kotonnal.

De évente 1 hónap meg felesleges is.

3 év után 3 hónap, 5 év után fél év.

2011. dec. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Fogamzásgátló mellett nem vehetsz be esemény utánit... Jó, most mondhatod azt, hogy nincs együtt a kettő, mert nem szedtél fog.gátlót, de gyanítom, azért, mert úgy gondolod, nem ürül ki a szervezetedből, és hogy pont ezért ebben az egy hónapban is véd. Én nem szórakoznék ilyennel, nem csak a baba miatt, épp elég, hogy 2x összezavarja az egész hormonháztartásomat - amikor elkezdtem, és amikor végleg abbahagyom.
2011. dec. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele,hogy nem jó a hormonokat szedni. elszakadt a gumi. csak nem akartam felesleges téma váltást mert úgyis az lenne, h mi nem tudjuk használni... egyébként, nem arról van szó, hogy nem birjuk ki koton nélkül. Ugyanis a fogamzásgátló mellet is szeretem ha használunk. egyébként rendszeres a ciklus, a tablettának köszönhetően. de babát még nem akarok. akkor most a kérdésre mit is javasoltok?
2011. dec. 18. 17:30
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha az ilyen egy hónapos szünetekben mindig időre jött meg, akkor 21. napon kevés az esély a terhességre. De igazából tabletta után kiszámolni, hogy mikor van peteérés...hát nehéz:D

Igazából én nem javaslok semmit, mert hiába mondom, hogy szerintem kevés az esélye, ha aztán mégis terhes maradsz.

Ha nem élvezett beléd, akkor szerintem semmiképp ne vegyél be. Ha belédment, akkor menj el orvoshoz és kérdezd meg.

De ha beveszed, akkor pár hónapig hanyagold a tablettát.

2011. dec. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2-es vagyok: én semmiképpen nem javasolnám az esemény utánit. (benne vagy még a 72 órában?)
2011. dec. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
kedd estig benne vagyok. én is ugy gondolom hogy kevés az esély rá, de nem merek kockáztatni. azt hittem lesz valaki akinek esetleg volt hasonló esete és azért irtam ide. egyébként, mivel a dokim szabin van :S 2 gyógyszerész szerint vegyem be.persze ezután tovább szünetelek a fogamzásgátlóval.
2011. dec. 19. 07:44
 7/8 Spiller Mariann PhS válasza:

Szépen vedd be a gyógyszert és dőlj hátra.Olvastam, többen véleményt formáltak. Itt, most nem bírálatra van szükség. Egy lehetséges küret sokkal nagyobb tortúra, mint egy tabletta. Majd tanulsz belőle. Azt,meg, hogy fél évente 1 hónap szünetet tartasz szerintem nincs nőgyógyász, aki javasolná. Semmi értelme nincs. Nehogy már ezen a rovaton döntsék el, hogy ne vedd be???!!! Nem másnak kell műtő asztalra feküdni, hanem neked. Legfeljebb soron kívül megjön. Éééés, akkor mi van ? Küret után 6 hétig is vérezhetsz. Az jobb lenne? Nem beszélve az egyéb komplikációk lehetőségéről. Töltsd nyugodtan a karácsonyt és örvendezz, hogy van ilyen esemény utáni tablettás lehetőség !

Üdvözlettel:Spiller Mariann

2011. dec. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves Mariann! Nagyon szépen köszönöm a válaszát. Mint irtam, csak azért kérdeztem meg itt is, mert elég sok mindenki olvassa és hátha van aki igy járt. Természetes, hogy tanulok belőle, bár a baleset nem mindig kiszámitható. Abban is egyet értek hogy volt, aki okitott, hogy jobban figyeljek. 7 éve vagyok együtt a pasimmal,és még nem fordult elő ilyen, ugyhogy ugy érzem eddig is vigyázunk.Ez tényleg "baleset" volt. A szünetet meg nem tudom. Egy olyan gyógyszerész ajálta akiben nagyon biZok és már sok jo tanácsot adott.hogy kell e vagy nem, szerintem nem árthat. Mégegyszer köszönöm szépen! És viszont kivánom, hogy az ünnepek békések és boldogok legyenek!
2011. dec. 19. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!