Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Igaz, hogy az Escapelle...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz, hogy az Escapelle tabletta nem véd meg a beágyazódástól, csupán az ovuláció előtt nyújt védelmet?

Figyelt kérdés
2011. dec. 19. 16:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

[link]


Eszerint:


Az Escapelle feltételezhetően az alábbiak szerint működik:

- Meggátolja a petesejt kiszabadulását a petefészekből;

- Meggátolja, hogy a spermiumok megtermékenyíthessék a már esetlegesen kiszabadult petesejtet.


Egyrészt ott van, hogy "feltételezhetően", tehát nem biztos, másrészt viszont ha így van, akkor ez azt jelenti, hogy ha már megtörtént a megtermékenyülés, akkor nem véd.

2011. dec. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
mivel eseményutáni tabletta, ezért a beágyazódástól véd meg..
2011. dec. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
hogy érted, h az ovuláció előtt véd csak? ovuláció előtt kisebb az esélye a teherbeesésnek, mint ovulációkor..
2011. dec. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Lefeküdtem a barátommal, viszont kiszakadt az óvszer. Épp az ovulációs időszakomban voltam, tehát a tüsző már megrepedt. És nem egy helyen olvastam, hogy akkor már nincs mit tenni, nem fog segíteni..
2011. dec. 19. 17:20
 5/13 anonim ***** válasza:
erre van kitalálva :D ne viccelj már.. máskor nem is szabad bevenni, csak ha peteéréskor élvez beléd, és nem akarsz gyereket.. de igy is csak 20 % az esély, igy meg h be is vetted a tabit, 0..
2011. dec. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én inkább elolvasnám a tájékoztatót azok helyében, akik vakon kommentálnak...

A gyógyszer vagy meggátolja az ovulációt- mivel nem lehet biztos benne a nő, hogy megtörtént-e már, - vagy ha már ovulált, akkor megakadályozza a spermiumot abban, hogy megtermékenyítse a kiszabadult petesejtet. Ha már megtermékenyült, akkor nem tudja megakadályozni a beágyazódást...

Azért 72 órás, mert ugye egyrészt nem biztos, hogy mikor is van az ovuláció, másrészt a petesejtnek és a spermiumnak idő kell, hogy egymásra találjanak. De mivel ezek bizonytalanok, ezért is mondják/írja a betegtájékoztató is hogy a legjobb 12 órán belül bevenni, mivel ekkor még meg tudja akadályozni a spermiumot a megtermékenyítésben, viszont ezután gyakorlatilag ki tudja...

A védelem mellette pedig csak 85%-os.

2011. dec. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
12 órán belül vettem be a gyógyszert. Nagyon félek, hogy ez a rövid idő alatt egymásra találtak..
2011. dec. 19. 17:38
 8/13 anonim ***** válasza:
nem tudhatod biztosra, hogy mikor volt az ovulációd. 12 óra múlva bevetted, az elég jó arány. szerintem nem kell aggódnod, de azért az a válaszadó elég nagy hülyeséget írt, aki azt írta, hogy ha bevetted a tabit, akkor 0 az esélye a dolognak. nincs 100%-os védekezési módszer, csak az önmegtartóztatás. ha eltelt 2-3 hét az aktus óta, akkor csinált terhességi tesztet. addig fölösleges ezen rágódnod.
2011. dec. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ovuláció leggyakrabban a 15-20. nap között szokott lenni, nekem ez 17. nap elejére esett..
2011. dec. 19. 18:00
 10/13 anonim ***** válasza:
ez egy lóhormon... ahogy én hivom :D ezért irtam a 0-t, amit nyilván nem úgy kell érteni, h teljesen kizárt, de mivel beleélvezéssel, peteéréskor is csak 20 %.. ezért nem valószinű h ilyen tabletta mellett terhes lesz..
2011. dec. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!