Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogy müködik a fogamzásgátlo...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy müködik a fogamzásgátlo gyürü?

Figyelt kérdés
Halotam rola hogy van ez a gyürü de akárkitöl kérdezem mindenki mást mond és senktöl nem kaptam rá konkrét választ! hol lehet kapni? vagy ki kel iratni nögyogyászal? mi enek a fojamataa? köszönöm elöre is a segitségeteket!
2009. máj. 20. 20:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Amiről te beszélsz az gondolom a NuvaRIng hüvelygyűrű. Én ezt használok már több mint fél éve és megagyok vele elégedve. Nincs vele annyi gond mint a tablettával, nem kell minden nap emlékezni rá.

Úgy működik hogy ha először használod akkor az első mensis napon kell felhelyezni. Ez egy kör alakú gyűrű kb akora mint egy óvszernek a pereme és gumiból van tehát nem sérti meg a hüvelyed és nem is lehet érezni. Na szal ezt felkell helyezni és 3 egymást követő héten át kell fenthagyni. persze megszakítás nélkül, vagyis nem szabad kivenni. Vagyis kilehet venni, de egy napon csak 3 órára. Tehát a 24 órából 3-at kint lehet, de ha többet van kint veszít az erejéből.

Mikor letelt a 3 hét kiveszed és 1 hétig nincs bent. Ekkor kell megjönnie a mensinek.

tehát... megjön a mensid mondjuk kedden. fölhelyezed. bent marad 3 hétig ugyanúgy a keddi napon kiveszed. még pontosabban ha megjött máodikán akkor 23-án veszed ki. Vagyis kedden rakod be kedden veszed ki. 1 hétig kint van majd a köv hét keddi napján ismét berakod. nem olyan bonyolult csak most én bonyolítottam :D Amúgy beírod Google-ba NuvaRing hüvelygyűrű és kiad sok oldalt ahonnan okosodhatsz :)

Ezt az fog.gátlót a dokinak kell felírnia (nődoki). Van 1 havi és 3 havi adag. Az 1 havi az 3500-3600 ft körül van a 3 havi meg 8100 asszem.

Remélem nem volt bonyolult és tudtad értelmezni mit írok :D

2009. máj. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a segitségedet
2009. máj. 20. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!