Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kezdjek el szedni fogamzásgátlót?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kezdjek el szedni fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
A párommal már lassan 3 éve egyutt leszunk. Mindig óvszerrel védekeztunk eddig. Még nem voltam nogyógyásznál, nem tudom hogy elkéne - e már mennem. Lehet hogy szeretnék fogamzásgátlót szedni, de nem tudom hogy az mennyire jobb mint az ovszer. Akik szedtek fogamzásgátlot, ti védekeztek koozben ovszerrel is?
2012. jan. 5. 16:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát mivel 3 éve együtt vagytok, szerintem már 16 felett lehetsz. Nyugodtan szedj, élvezetesebb a szex gumi nélkül, ha rendesen szeded, nyugodtabb vagy, nem kell pepecselni a felhúzással, csak nem szabad elfelejteni bevenni. Mi nem védekezünk mással.
2012. jan. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Orvoshoz nem ártana elmenned, mondjuk rákszűrés miatt, ha már 3 éve élsz nemi életet.


A fogamzásgátló elég hatékony védekezési módszer, nem kell mellette mást használni, de persze ha úgy is gumizol, akkor csak biztosabb a védelem. De ha az ember úgy is gumit használ, akkor véleményem szerint tök felesleges hormonokat szednie...

Ha meg már szeded, akkor annyi jó legyen benne, hogy ne kelljen a gumival szenvedni...


Egyébként a tablettának van egy csomó előnye, de van legalább annyi hátránya is. Neked kell mérlegelni, hogy megéri-e vagy sem.

2012. jan. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem közben nem védekeztünk óvszerrel. Ha akarod továbbra is használni, akkor szerintem fölösleges hormont szedned.


De menj el dokihoz és ő majd felvilágosít az előnyökről, hátrányokról, lehetséges mellékhatásokról. Persze ha jó dokit választasz, szóval javaslom kérdezősködj a nőismerőseid között, kit ajánlanak.


Egyébként saját tapasztalatom alapján a libidóra negatív hatással van, és miután abbahagytam, jobban élveztem a együttléteket. Meg is híztam tőle, miután felhagytam vele pedig pattanásos lettem. De ez az én saját tapasztalatom.


Annyival jobb mint az óvszer, hogy nem kell "közben" megállni felhelyezni, és kisebb az esélye, hogy elszakad. :-) No meg persze az érzet sem mindegy, de ezt inkább a férfi részéről lehet megvizsgálni, nekik kellemetlenebb sokszor.


Azért dokihoz akkor is elmehetsz ha mégsem akarsz gyógyszert, megvizsgál és elbeszélgetsz vele ezekről a dolgokról. Előbb utóbb át kell esni rajta és nekik meg többek között ez a munkájuk, hogy segítsenek.

Én erre biztatlak. Jó, hogy felelősségteljesen gondolkozol.

2012. jan. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!