Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 16 évesen szedhetek fogamzásgá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

16 évesen szedhetek fogamzásgátlót? Nem lesz tőle bajom? Vagy inkább várjam meg amíg rendesen beáll a menstruációm és majd csak 18 évesen kezdjek el szedni?

Figyelt kérdés
Nem sokára megyek orvoshoz- és ha ő azt ajánlja , hogy szedjek akkor szedjek? Nem lesz tőle nagy bajom? Annyi mindent hallottam már... :S
2009. jún. 3. 14:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem várd meg, amíg rendesen beáll a menszeszed. Élsz rendszeres nemi életet?

Lehet, hogy szednéd évekig, aztán ha abbahagyod, lehet hogy csak rásegítéssel fogsz újra rendesen menstruálni. Nem érdemes ilyen fiatalon elkezdened hormonokkal bombázni magad.

2009. jún. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Annak kell hinni, amit hozzá értő ember mond, mondjuk a nőgyógyász. Nem?
2009. jún. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

16 évesen még bőven fejlődik a szervezet, nem lenne jó ötlet szedni...

Én majdnem 20 voltam mikor elkezdtem.

Megterheli a májat nagyon, hajlamosít az embóliára, szóval dohányozni, sok zsíros kaját enni és alkoholizálni nem ajánlatos mellette( lehetni lehet, csak annál nagyobb a valószínűsége, hogy vérrög keletkezik, bár ezekhez nem kell a fog.gátló, hogy baj legyen belőle)

kell előtte egy májfunkció és vércukor vizsgálat, vagyis vel kell menned vérvételre

2009. jún. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen , és félek h a gumi meg elszakad... eddig még csak gumival csináltuk- de én mindig parázok, hogy nehogy elszakadjon , ezért lenne jó a fogamzásgátló- de viszont attól meg félek h nem e korai és h milyen hatással lenne a szervezetemre és h későbbiekben nem e lenne valami gond. És a hüvelygyűrűről mi a véleményed/tek ? Gumi, fogamzásgátló v hüvelygyűrű?
2009. jún. 3. 14:43
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg próbáld meg a pharmatex termékek közül valamelyiket. Abban nincsen semmilyen hormonkészítmény. Meg aztán a lényeg, hogy a ciklusodat is figyeld. www.ciklus.hu ez még hasznos lehet. Van itt a havi naptáron kívül ovulációs naptár is. Fogamzásgátlóval meg várj még egy kicsit. Persze sokan szedik olyanok, akik a te korosztályodban tartoznak, de ezt csak doki tudja megmondani mennyire lenne jó neked. Én speciel nem ajánlom.
2009. jún. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat :)
2009. jún. 3. 15:19
 7/9 anonim ***** válasza:
Figyelj!16 évesen nyugodtan szedhetsz tablettát,szoktak felírni az orvosok pattanás eltávolítására és menstruáció beállítására is.Nyugodtan szedhetsz bajod nem lesz tőle.Attól ne ilyedj meg ha az első hónapban összevissza fog megjönni a mikulás:)
2009. jún. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
16 évesen nyugodtan szedheted! Én is 16 voltam amikor elkezdtem. Mond a doktornak hogy, kímélni szeretnéd magad ezért lehetőleg egy alacsony hormontartalmú gyógyszert írjon fel! :) nálam is ez volt meg is tette + vérvétel ..stb stb :D de számolj rá hogy kb 3 hónap úgy 6000-8000 körül van!
2009. jún. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
16 évesnek mindenkeppen alacsony hormontartalmut irnak fel. en 18 voltam amikor elkezdtem szedni, es nekem is olyat adtak. arra figyelj oda h elküldjön vérvételre. ha nem küld el, akkor mondd meg neki h akkor nyugodtabb lennél.
2009. jún. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!