Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehet így teherbe esni?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet így teherbe esni?

Figyelt kérdés

3 hónapja szedek fogamzásgátlót, az első hónapban még nem szeretkeztünk csak a 20. napon(kb. 5 perc, és nem élvezett belém), meg is jött a megvonásosom a 7 napos szünet 3. napján. (figyelmetlenségből az első levél 2. hete körül 1 nap 2 tablettát vettem be ezért 20 napig tartott ki a gyógyszerem.) a 2. levelet elkezdtem pontosan, időben a 8. napon. a 2. levél 1 szeme után pár órával szeretkeztünk ismét barátommal, majd a 2. levél első 2 hetében minden nap. (szintén nem élvezett belém ekkor se.) aztán antibiotikumot kellett szednem 7 napig(ekkor nem szeretkeztünk) plusz ugye még 7 napig nem lenne szabad csak kiegészítő védekezéssel, nem is szeretkeztünk, viszont abban a 7 napban már nem volt annyi gyógyszerem.. tehát az utolsó 2 nap belecsúszott a 7 napos szünetbe. itt is megjött a 3. gyógyszermentes napon szintén. bár ekkor sem szeretkeztünk még( óvatosságból) csak amikor elkezdtem a 3. levelet akkor, is a 2. szem bevétele után több mint 3-4 órával.

+ valamelyik nap 5 órával később jutottam csak a gyógyszeremhez, mert d.u 3-kor szoktam bevenni, viszont akkor átaludtam azt a délutánt a telefonom pedig lemerült így nem jelzett az ébresztőm se, és csak este 7kor sikerült bevenni, és a bevétel után fél órával ismét szeretkeztünk barátommal, mert a tájékoztatóm azt írta, hogy ha 12 órán belül pótolom a kimaradt adagot, akkor nem kell kiegészítő védekezés.


Remélem értelmezhető volt.


2012. jan. 10. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:
nem vagy az.
2012. jan. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
tuti, hogy nem vagy az. eléggé hosszú volt a leírásod és picit katyvasz, de a foggátlók ugye az ovulációt okozzák meg. na más most te harmadik hónapja szeded, ilyenkor már tuti nincs. és egy tabletta kihagyása se okoz ovulációt... Nyugi, 100% hogy nem vagy terhes!
2012. jan. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat:) Megnyugtattok, bár a nőgyógyászommal is beszéltem már erről kb. 2 hete és ő is azt mondta hogy nem lehetek az, de hát telefonon keresztül..

és aggódom ettől függetlenül, mert ez az első hogy tablettát használunk és még félek kicsit tőle, és kíváncsi voltam/vagyok a ti válaszaitokra is.

2012. jan. 10. 20:13
 4/6 anonim ***** válasza:

Másodikra ne hallgass, tablettát nem szabad kihagyni.

Ettől függetlenül valószínűleg nem vagy terhes.

Kéretik ezután figyelni, és rendesen szedni.

2012. jan. 11. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Második vagyok! Nem azt mondtam, hogy ki szabad hagyni!hanem azt h nem lesz egyből ovlációja, ha véletlen kihagyja vagy ilyesmi. Gyógyszerésznek tanulok, szóval...
2012. jan. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az első levélnél nem feledékenységből maradt ki az utolsó, hanem mert már nem volt több a levélen, a 3. levélnél sem hagytam ki tabit, csak elaludtam és 5 órával később vettem be csak, de a tájékoztatója azt írta, hogy ha 12 órán belül pótolom a kimaradt adagot, akkor nem kell kiegészítő fog. gátló.


Köszönöm a választ!:)

2012. jan. 11. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!