Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Gyógyszert szedek, van olyan,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyógyszert szedek, van olyan, hogy nem hat és terhes lehetek?

Figyelt kérdés
Komolya kapcsolatban vagyok már 6 éve, fél éve váltottam fogamzásgátlóra. Legutóbb hasmenésem volt 4 napig. Együtt voltam a barátommal, de csak egyszer feküdtünk le ez alatt az idő alatt, amíg beteg voltam. A gyógyszert abbahagytam a 21 szem után és megjött, de azt olvastam, hogy a hasmenés csökkentheti a gyógyszer hatását. Az lenne a kérdésem, hogy ha megjött az azért van mert vége lett a gyógyszernek és ígyis-úgyis megjött volna, vagy ez tökéletesen kizárja a terhességet.
2012. jan. 12. 16:30
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy a hasmenés a gyógyszer szedés 2. hetében volt.
2012. jan. 12. 16:32
 2/8 anonim ***** válasza:
Max ha kihányod..
2012. jan. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát, ha a gyógyszerszedés szünetében megjön, azt megvonásos vérzésnek is hívják, és igen azért jött meg, mert abbahagytad. Ez így működik, ha pl késleltetni akarod, akkor szeded tovább, és nem jön meg. És akkor csökkenti a hatását a hasmenés, ha a gyógyszer bevételét követő 3 órában lép fel hányás illetve hasmenés, de ez mind mind benne van a betegtájékoztatóban. Nem hiszem, hogy baj lenne, mert akkor nem jött volna meg.
2012. jan. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Macs1209 ***** válasza:

MINDEGYIK gyógyszernél előfordulhat terhesség, mivel

nincs két egyforma szervezet.

2012. jan. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A gyógyszer bevétele után 4 órán belül volt hasmenésed? Mert akkor esetleg csökkenhetett a hatás, de nem tudom. Van amelyik gyógyszer tájékoztatója írja, van amelyiké nem. Az enyém pl. csak azt írja, hogy akkor nem hat, ha 4 órán belül hánysz.


23/l

2012. jan. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3óra alatt szívódik fel.Szal ha óránként jártál wc-re akkor lehetsz terhes.Ha a tablettabevétele és a hasmenés között eltelt 3óra mind a 4 nap,akkor hatott a tabletta.

A 21.nap után 7nap szünet(tehát 7napig nem szeded)utána a 8.napon kell elkezdeni a következő 21szemes levelet.

Az a legbitosabb,ha szeded mindig rendes időbe a gyógyszert és a párod nem élvez a hüvelyedbe.

2012. jan. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nincs 100%-ig biztonságos módszer, ebből kifolyólag lehetsz terhes.
2012. jan. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De tegyük fel, h valaki terhes. Akkor is vérzik, ha abbahagyja a gyógyszert?
2012. jan. 12. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!