Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Utolsó héten kimaradt egy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Utolsó héten kimaradt egy szem gyógyszer mennyit kell várni?

Figyelt kérdés

Dienille-t szedek és az utolsó héten kihagytam egy szem gyógyszert. Nem tartottam szünetet, egyből kezdtem a következő levéllel, mert ezt írta a betegtájékoztató. Azt viszont nem írta le, hogy mennyi időt kell várni, hogy megint legyen hatása, (meddig kell kiegészítő védekezés)?

Köszönöm a válaszokat


2012. jan. 15. 10:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha nem írta a betegtájékoztató, akkor nem kell.
2012. jan. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az első és a második héthez leírta, hogy nem kell kiegészítő ,de a 3. héten erre ki se tért , hogy mit kellene tenni. (szedését eltekintve)
2012. jan. 17. 13:44
 3/12 anonim ***** válasza:

- Ha a harmadik héten felejtett el bevenni egy filmtablettát:

Ha pontosan szedte a készítményt a megelőző 7 napos időszakban és az alábbi két lehetőség valamelyikét követi, nem szükséges kiegészítő fogamzásgátló módszert alkalmaznia.

1. Mielőbb be kell venni a kimaradt adagot, még abban az esetben is, ha a késedelem hosszúsága miatt így két filmtabletta bevétele szükséges. Ezt követően az előírt időpontokban kell szedni a gyógyszert. A csomag kiürülése után gyógyszerszünet közbeiktatása nélkül el kell kezdeni a következő csomag szedését. Így csak a második csomag gyógyszer szedésének befejezésekor jelentkezik megvonásos vérzés, de időközben pecsételő, vagy áttöréses vérzés előfordulhat.

2. A másik lehetőség az, hogy nem folytatja tovább a már megkezdett csomagot, hanem (a kimaradt filmtabletta napját is beleszámítva) legfeljebb 7 napos gyógyszerszünetet tart, majd új csomagot megkezdve folytatja a készítmény szedését. Ha az új csomag szedését a hét egy eddigi, már megszokott napján kívánja kezdeni, akkor tarthat 7 naposnál rövidebb gyógyszermentes időszakot!

Ha a filmtablettát többször is elfelejtette bevenni és az első gyógyszermentes periódusban nem lép fel vérzés, Ön nagy valószínűséggel terhes lett. Ebben az esetben mindenképpen keresse fel orvosát, mielőtt egy újabb csomag gyógyszert kezdene el szedni.


[link]


kb fél percbe telt kiguglizni....

2012. jan. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszönöm, ennyi eszem nekem is volt, de mint írtam , a védekezésről semmit nem írt, hogy kell-e kiegészítő, vagy pedig nem.
2012. jan. 17. 13:55
 5/12 A kérdező kommentje:
Egyébként nem tartottam szünetet és már másfél hete szedem a megszokott időpontban. Ezek szerint csak véd már nem?
2012. jan. 17. 14:00
 6/12 anonim ***** válasza:
Pótoltad a hiányzó szemet? Mert csak akkor nem kell kiegészítő védekezés - a betegtájékoztató szerint. De ha nem egy-két hónapja szeded, akkor szerintem is elég ez a másfél hét.
2012. jan. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 jureka válasza:
Tabikimaradás után általában 1 hét az, amikor kiegészítő fogamzásgátlás javasolt. Mellesleg megjegyzem, a rizikós időszak a második hét. Akkor van az ovuláció. hA akkor rendesen szedted, és a 3. héten csak 1 szem maradt ki, nem kell aggódnod, de ha ideges vagy, 1 hétig használjatok valami mást is a tabi mellé. (Egy rutinos tabiszedő vallomása :) )
2012. jan. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kedves rutinos tablettaszedő!

Fogamzásgátló szedésekor nincs ovuláció.

Ha lenne, akkor minden esély meglenne a teherbeesésre..


Kérdező: Ha nem írja, nem kell kiegészítő védekezés (az első héten kihagyott tabletta esetén kell 7 nap)

2012. jan. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen, pótoltam a tablettát! Nem hagytam szünetet, mint írtam , az új levél megkezdése óta 9 szemet vettem be. Köszönöm a válaszokat ! :)
2012. jan. 17. 21:11
 10/12 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy több mint másfél éve szedem.
2012. jan. 17. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!