Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 21 éves vagyok, 5 hónapja...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

21 éves vagyok, 5 hónapja szültem. Jól tudom, hogy annak, aki már szült, tehetnek fel spirált? A spirál mellett kell más módon védekezni? Mennyibe kerül a spirál?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 3. 09:35
 1/6 anonim válasza:
Jól tudod, tehetnek fel. Ára attól függ, milyen anyagból készült. Nem kell más védekezés, bár ritkán előfordulhat teherbeesés, akkor sajnos abortuszra van szükség...
2008. ápr. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Tesznek fel spirált, de azt tudnod kell, hogy a spiráll nem azt akadályozza meg, hogy megtermékenyüljön a petesejt. Az a dolga, hogy a beágyazódást megakadályozza. Tehát megtermékenyülsz és nem tud beágyazódni, ezért elhal és menstruálsz. Ezért, ha mégis valahol megtapad, abból nagy eséllyel nem születik egészséges baba, ezért ilyenkor az abortuszt javasolják. Még egy veszély: Ha megtermékenyül a petesejt, a spirál csak azt akadályozza meg, hogy a méhben ágyazódjon be, ha nem ott "próbál" beágyazódni, hanem például a petevezetékben, ott semmi nem akadályozza meg ebben, így méhen kívüli terhesség jön létre.

Oké, ez ritka.

De én inkább a gyógyszert javaslom, bár macerásabb minden nap bevenni, de az a peteérést akadályozza, így nincs minek megtermékenyülni. Ha meg mégis (nagyon ritka) terhesség lesz belőle, egészséges lehet a baba.

Neked kell eldönteni, csak a saját véleményemet írtam le.

A kérdésed első felére a válasz az, hogy tetethetsz fel spirált. Azt nem tudom, mennyibe kerül.

2008. ápr. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem nagyon ajánlom a spirált, már előttem is leírták miért. Nekem két olyan ismerősöm is van, akik szülés után spirált tetettek fel, de másnap-harmadnap a kórházban kötöttek ki, annyira bevéreztek tőle. A méhen kívüli terhesség is nagyon gyakori a spirált használó nőknél. Én is inkább a tablettát ajánlom, van már olyan, amit szoptatás alatt is lehet szedni!!!
2008. ápr. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most igencsak elgondolkoztam rajta, hogy kell-e ez nekem... Ezek szerint nem veszélytelen. Akkor inkább maradok a gyógyszernél, a spirált csak kényelmi szempontok alapján választottam volna, de ha ilyen következményei lehetnek, akkor inkább nem kell.
2008. ápr. 4. 08:10
 5/6 anonim ***** válasza:
56%
Hát nem tudom, az én anyukámnak 15 éve fentvan és semmi baja. Keresztanyukámnak is 14 éve és neki se. Rendszeresen járnak ellenörzésekre. Igaz, NAGYMAMÁM!! még anno a régi spirál mellett lett terhes. de a mai korszerübb,én fel fogom majd rakatni szülés után. Nem feltétlen jár együtt olyan kellemetlenségekkel amiket az elöttem lévök leirtak. Elöfordulhat,de rizikos az óvszer,és a tabi is.
2008. ápr. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia édesanyámnak spirálja van 19hónapos a hugom és azóta rendszeres nemi élet mellet nem volt még olyan hogy terhes lenne!! Igaz hogy 2-3 hetente jön meg neki ujjabban de álítólag valami baci miatt amire kapott gyógyszert szoval szerintem semmi baj nem lehet! anyu 6000ft ért vette a spirált és nekem most vett elösször fogamzásgátlót és az került 4970ft-be szovval szerintem jobban megléri és nem kell azon izéli hogyha elfelejtettem bevenni
2008. ápr. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!