Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Melyik fogamzásgátló tablettát...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik fogamzásgátló tablettát válasszam?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok,most voltam először nőgyógyásznál gyógyszert feliratni.Megvizsgált,a Cypromix tablettát írtam fel (3X21)

Viszont megijedtem,mert olvastam a betegtájékoztatót,meg a neten is olvastam a véleményeket róla,és azt írják : Magas hormontartalmú gyógyszer,problémás bőrre,max.fél évig szabad szedni,és csak fogamzásgátlás céljából nem ajánlják. A bőröm mindig szép tiszta hibátlan volt. Gondolom csak azért írta fel a doki hogy rendesen beálljon a mensim,mert nagyon rendszertelen. Ha elfogy a 3 havi adag,és persze addig nem lesz semmi baj, vagy rossz mellékhatás,visszamegyek a dokihoz,és iratok másikat. 2 fajta fog. gátlót találtam a neten,alacsony hormontartalmúak. Yasminelle 20 és Lindynette 20. Velem egykorú lányok sokan írták hogy bevált,nekik ideális,és nem is drágák. Melyiket kérdezzem az orvostól? Szerintetek melyik lenne nekem jobb? 19 éves vagyok,átlagos test,62 kg.165 cm... Vagy esetleg más alacsony hormontartalmú fog.gátlót tudnátok ajánlani? Tri regol? Elég olcsó,és sokan meg vannak vele elégedve.


2012. jan. 29. 19:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 18 évesen kezdtem el szedni a novynette-t, akkor én is rendszertelen menstruáció miatt kaptam ezt a nőgyógyászomtól.. Kb én is olyan alkat voltam, mint most Te :)


Kérdezd meg a dokidat : novynette, vagy stodette


Mindkét gyógyszer minimális hormont tartalmaz!!

2012. jan. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hogy milyen gyógyszert ír az orvos,abba minimális beleszólásod van,hiszen ezt labor és egyéb vizsgálatok után állapítja meg az orvos és nem az a mérvadó,hogy mit olvasol a neten,főleg,hogy minden szervezetre másként hat egy adott gyógyszer. Biztos meg volt az oka,amiért ezt írta fel neked,gondolom nem a fogamzásgátlás volt a cél,de ha igen,akkor szólj neki vagy válts orvost!
2012. jan. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Fogamzásgátlás céljából szerettem volna gyógyszert iratni,nem értem miért ezt írta fel.Gondolom mert rendszertelen a menzim. nem tudom.. Szerintem lindynette-re váltok,megkérdezem nőgyógyászomat róla. Txh a válaszokat!
2012. jan. 29. 20:52
 4/4 anonim ***** válasza:

A Tri-Regol is magas hormontartalmú, és csak spec. esetben lehet szedni.

Ha nem bízol az orvosodban (őszintén szólva én sem bíznék, ha azt mondaná, hogy minden oké, és felírna egy ilyen gyógyszert), keress egy másikat és mondd el, hogy ezt kaptad, de nem vagy biztos benne, hogy jó, mi a véleménye.

2012. jan. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!