Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A lány szedi a fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A lány szedi a fogamzásgátló tablettát ahogy kell napi egyet mondjuk délután 4 órakor pontban. És ha a tabletta beszedése előtt 4óra előtt történik aktus, akkor lehet pl. nem kívánatos terhesség?

Figyelt kérdés
vagy hogy is van ez minden szex előtt vegye be? vagy legalább az első előtt és az nem baj ha nem a megszokott időben van? hogy van ez??
2012. febr. 2. 15:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Mehet az 4 előtt is.
2012. febr. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Nazira ***** válasza:
Ha rendszeresen szedi és jól akkor bármikor le lehet feküdni egymással. Remélem nem most kezdte el azért...
2012. febr. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden nap (nagyjából) ugyanabban az időpontban kell bevenni függetlenül attól, hogy mikor történik aktus. Hiszen ha rendszeresen szedi a lány a gyógyszert, kialakul a védettség. Szóval ez nem úgy működik, hogy beveszel egy bogyót, du. 4-kor, és az csak másnap délután 4-ig véd.
2012. febr. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja, és amúgy a fog. gátló betegtájékoztatójában minden le van írva részletesen, azt érdemes lenne azért elolvasni, mielőtt elkezdi szedni.
2012. febr. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha rendszeresen szeded bármikor szexelhetsz. Amúgy érdemes elolvasni a betegtájékoztatót. Erröl is van szó benne.
2012. febr. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátló egész ciklus alatt véd, nem csak az adott napon. Csak azért kell végig szedni, mert különböző biológiai folyamatokat gátol: tüszőérést, tüszőrepedést és beágyazódást. Ezek mindegyike kell(ene) a fogamzáshoz, tehát a fogigátló triplán véd. Tehát nem arra az adott napra van hatása, hanem összességében, az egész ciklusra (persze csak ha rendesen szedik).
2012. febr. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
betegtájékoztató... de am az első tabletta szedése esetén várni kell a védekezést máshogy kell megoldani (ajánlott 1-2 hétig)
2012. febr. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Legelső tablettát menzi első napján kell elkezdeni. Ezek után a 21 db 8egész csomag) tablettát mindig ugyanabban az időpontban kell bevenni! Kell várni egy kis időt még védett lesz (én anno 1 hónapot vártam), majd persze folytattam a következő csomaggal 7 nap szünet után és így tovább. Első csomag után már védett lesz, mindegy mikor szeretkeztek. A tablettát mindig ugyanakkor vegye be!

Én pl mióta elkezdtem szedni 1 éve minden egyes nap pontban 8 órakor!

2012. febr. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
* (egész csomag)
2012. febr. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!