Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ilyenkor kinek van igaza?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyenkor kinek van igaza?

Figyelt kérdés

A nőgyógyász felírt nekem fogamzásgátlót (Sensonette), amit menstruáció első napjától elkezdek majd szedni. Azt mondta a nőgyógyász, hogy az első hónapban nem nyújt védelmet, a betegtájékoztatóban pedig azt olvastam, hogy ha a menstruáció első napján kezdem szedni, akkor már az első szem bevétele után is védelmet nyújt.

Nem arról van szó, tudok én várni, csak érdekel, hogy miért mondott az orvos 1 hónapot, és ilyenkor kinek kell hinnem :) Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. febr. 3. 15:00
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Én is hallottam többféle verziót, biztos lesz, aki konkrét választ tud mondani, de én a helyedben a biztonság kedvéért betartanám az 1 hónapot, nehogy baj legyen.
2012. febr. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%
Chuck Norrisnak van igaza.
2012. febr. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
Az betegtájékoztatónak. Az orvos pedig biztos szeretne lenni benne, hogy nem az ő hibájából leszel terhes. De az ördög nem alszik, így jobb ha az orvosra hallgatsz.
2012. febr. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 karyy károly ***** válasza:
100%

az orvos biztosra akar menni és elhárítani a felelősséget magáról ,ami érthető is ..ezért azt az időpontot mondta ...amikor már teljesen biztos a védelemben ....

a másik meg legyen a gyógyszergyártó cég felelőssége...

2012. febr. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
általában ezt szokták mondani az orvosok, hogy az első levelet várd meg. De egy hét, két hét várakozási tanácsot is hallottam már. Az én nőgyógyászom anno egy szót sem szólt, hogy mennyit várjak:)
2012. febr. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sok verzió létezik,de egy biztos:Ha kivárod az egy hónapot,abból bajod nem lehet.
2012. febr. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 bensdorp ***** válasza:
73%
A nőgyógyászok nem a felelősséget szeretnének hárítani, hiszen ha teherbe esel, az senkinek sem a "hibájából" történik (még a gyógyszergyártóéból sem), hiszen 0.5%-os rizikó még a legjobb fogamzásgátló módszereknél is fenntartott, mivel az emberi test nem egy teljesen fekete-fehéren és óraműszerűen működő szerkezet. Az orvos a statisztikákról tájékoztat, hogy valamivel nagyobb a biztonsági szint egy hónap fogamzásgátló-szedés elteltével. Még az is benne van valamelyest a statisztikában, hogy míg nem szokod meg a napi pontos adagolást, könnyebben hibázol, a kockázat pedig nő.
2012. febr. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!