Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ilyenkor kinek van igaza?

Ilyenkor kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Elmentem tegnap egy bevasatlokozpontba nezlodni..es vettem egy pulcsit 2990ft-ert... Masnap megint elmentem abba az uzletbe lattam 1490..meg tobb is van belole..megorultem magamnak..es gondoltam veszek egy masik szinbe is olyan pulcsit...mentem a penztarhoz ahol kozlik, hogy egy 2990 ft cdak nincs meg atcimkezve tegnap ota mind. Gondolom a rakzarbol houtak ki...meg hogy dolgoznak de nem volt ra meg idejuk...amikor kihoztak az arut miert nem cimkeztek az rogton.. En ugy tudom, hogy annyiert viszem el, amennyiert kivan rakva az ara... Vagy most ez hogy van pontosan? Kozbe vki odament atcimkezni, de csak a felet..meg mindig hagytak 1490 ft-ert ott.. Tehat amennyi az ar volt (1490) annyiert kellett volna elvinnem, mert az volt feltuntetve csak az o hanyagsaguk miatt kesett az atarazas egy napot...vagy akkor ez van...es nincs mit tenni. Utolag mar nyilvan nincs...csak hogy itt mi lett volna a helyes?
2011. aug. 6. 17:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudok fejből paragrafust mondani, de az biztos, hogy ha két ár van feltüntetve/a pénztárgépben, akkor kötelesek az olcsóbb áron odaadni a terméket.
2011. aug. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azért ez nem igy van teljesen. mindenki csak fújja, hogy 3napig kotelesek visszaadni a pénzt, meg hogy az olcsóbb ár.. de az apró betüt meg tényleges dolgokat már nem olvassák el...

Gondoljatok bele, ez esetben elég lenni átragasztgatni a megvásárolni kívant termék árát és annyiért vinnénk amennyiért akarjuk. Ha az összes termék azonos árra van árazva, akkor tiszta sor, hogy mindegy mit hoz a pénztárgép, annyiért kell odaadniuk. ha csak egy drágább ár van, meg mondjuk 3olcsóbb, akkor is az olcsóbbon viszed, ha viszont csaj egy terméken van olcsóbb vagy totál vegyesen van árazva, akkor a kasszánál eldontheted kell e vagy sem. az "olcsóbb ár érvényes" inkább ott számít, ha egy adott terméken van 2 ár, ott az olcsóbb ár érvényes.

2011. aug. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hat kb 95%a 1490volt...es mivel elotte nap lattam azt hittem lelett akciozva meg a termek is tobb lett...erre kozlik h mar pedig annyi es kesz..mert a rendszerbe mar az az ar van..csak epp a termeken nincs...
2011. aug. 6. 19:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy rádiós fogyasztóvédelmi műsorban mondta fogyasztóvédelmi hivatal embere, hogy, ha egy olcsóbb ár van feltüntetve a terméken/polcon, akkor lényegtele, hogy miért nem a helyes ár van kint, azért az árér kell odaadnia a boltosnak.

Az auchanban volt már olyan, hogy visszakértem az ügyfélszolgálaton a különbözetet, és a polcon lévő ár ellenőrzése után visszaadták kötözködés nélkül, mivel ez a törvény.

2011. aug. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor jo nagy barmok dolgoznak ott...meg en is az vagyok, mert nem alltam ki hatarozottabban...:/
2011. aug. 7. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!