Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Letezik olyan, hogy valakinek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Letezik olyan, hogy valakinek a szervezete nem reagal a fogamzasgatlo tablettara, ugy ertem siman meg tud termekenyulni mellette?

Figyelt kérdés

most fejezem be az elso level tablettamat es elkezdhetjuk parommal az ovszer nelkuli nemi eletet.En megis felek piciket.Biztosan nem lesz problema?A tabletta mindenkinelk hatasos? persze minden nap ugyanabban az idopontban veszem be,nem szedtem olyan gyogyszert ami bekavarhat(aspirint vettem be 2x,de ugy tudom azt szabad),szoval pontosan szedem.Akkor igy ugye nem lehet baj? Es a masodik level elso tabitjatol akkor mar kezdhetunk ovszer nelkul egyutt lenni az elso level biztosan eleg ahhoz h a gyogyszer hasson( az utasitasban igy irja,de en inkabb a ti tapasztalataitokra vagyok kivancsi)

a valaszokat elore is koszonom:)


2009. jún. 1. 11:13
 1/10 anonim ***** válasza:
18%

ha még nemvagy biztos a dolgodban, akkor megmondhatnád a pasidnak h oké mehet gumi nélkül de akkor ne élvezz belém, bár majd a lányok megmondják h ők mit tapasztalnak elvégre ők szedik a tabit:)


17f

2009. jún. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Ha a tájékoztatóban azt írják, hogy egy hónap után védve vagy, akkor az ugy is van. Ez az idő gyógyszerenként más lehet, amit én szedek, pl. 1 hét után már hatott a tájékoztató szerint (de mi is többet vártunk:)). Amíg nem érzed magad biztonságban, tényleg ne csináljátok ugy, hogy beléd menjen a barátod, mert utána meg csak az idegeskedés jön...Nem elrettenteni akarlak, de hallottam már olyat, hogy valakinek nem reagált a szervezete a gyógyszerre, de ez nagyon nagyon kis százalékban fordul elő. Ugyhogy nyugi:) ezek a mai gyógyszerek már eléggé megbízhatóak
2009. jún. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy valakinél látszólag minden rendben van aztán a gyógyszer nem működik.


Ha olyan helyzet állna fenn, hogy pont nálad (1:1000) nem hatna a gyógyszer annak lennének MELLÉKHATÁSAI, amik biztosan feltűnnének.


Tehát ha nem észlelsz semmi rendelleneset, se folyás, se fájdalom, se émelygés akkor kár ezen izgulni.


Egyedül arra vigyázz, hogyha pl. este veszed be a gyógyszert akkor csínyján az alkohollal, mert az megakadályozhatja a felszívódást!

2009. jún. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

A gyógyszer sem 100%-os hatékonyságú. Még a legjobb gyógyszernek is van (típustól függően) 0,5-2% hibaaránya, ami azt jelenti, hogy 100 nő közül, akik egy éven át azzal a fogamzásgátló gyógyszerrel védekeztek, 0,5-2 nő teherbe esett. Ez a terhességi index, amit a tájékoztató papírban is feltüntetnek. Ezzel számolnod kell.


A legbiztosabb, ha más módon is védekeztek. Pl gyógyszer kiegészítve valami mással (pesszárium+spermaölő zselé, ha nem akartok gumit).

2009. jún. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Persze, van olyan hogy rendesen szeded a gyógyszert, mégsem hat, pl. egy barátnőmnél így volt. DE! A gyógyszerszedés első hete után össze-vissza vérzett, hányt, szóval elég feltűnő volt, és ez így szokott lenni a doki szerint.


Három éve szedek fogamzásgátlót, sokszor elég rendszertelenül (feledékeny vagyok, igen), tehát van hogy reggel helyett csak az éjszaka közepén veszem be, de egyszer sem estem teherbe rendszeres nemi élet mellett. Igen, felelőtlen vagyok (amúgy nem, a 12 órából nem szoktam kicsúszni, szóval minden rendben van).

2009. jún. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

11:56 -nak:


Pearl - indexnek hívják, és a jó minőségű fogamzásgátlóknál 0,2-0,25 közötti számot feltételez (ami pontosan azt jelenti, hogy megközelítőleg 450 nőből egy esett teherbe a fogamzásgátló szedése közben).


Ez a szám a valószínűségszámítást alapul véve azt jelenti, hogy jóval nagyobb esélye van egy átlagos embernek arra, hogy elüti egy autó a belvárosban mikor reggel elindul munkába, minthogy teherbe essen.


A fogamzásgátló melletti teherbeesésnek esetek 90%-ában humán hibaforrásra vezethetők vissza (elfelejtette a nő bevenni a tablettát, kihányta / hasmenése volt, ALKOHOLT fogyasztott ami gátolta a felszívódást, stb)

2009. jún. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

14:42-nek: Azért azt észrevenném, ha a környezetemben élő és/vagy ismerős 450 nő közül minden évben elütnének valakit. :-)


Itt pl 0,5-1,0% szerepel:

[link]


Itt a gyakorikérdéseken is volt olyan kérdés, amiben sorra jelentkeztek a nők, hogy tabletta mellett estek teherbe. Volt, akim mindkét gyerekét így szülte.

2009. jún. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

egy "blog.hu" oldal had ne legyen már mérvadó....


Felkeresed mondjuk az Ír Organon LTD. tudományos eredményeit (ők egy hatalmas gyógyszergyártó cég 51,000 dolgozóval ca. ~ 19 MILLIÁRD $-os vállalatocska). Ők gyártják pl. a Nuvaring fog. gátlót és még jópár fajtát. Na ott találsz releváns adatokat és információkat, nem egy olyan blogon, ami a fogamzásgátlásról ír, 0 konkrétummal, egy darab hivatkozás nélkül, ráadásul egy pszichológus 3 soros posztja termék megnevezése nélkül. Teljesen hiteltelen...

2009. jún. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogy akkor jó nagy szerencséd van, nekem messze nincs 450 ismerősöm (sőt! még 200 se..) és mégis idén már 2en szenvedtek autóbalesetet. Ez mindenfélétől függ (kor, társadalmi elhelyezkedés, ecetera).


Kb. mintha azt mondtad volna, hogy te egy apácazárda vezetője vagy aztán az elmúlt évbe senki sem esett teherbe! :D

2009. jún. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

16:18-nak: csípős és gunyoros válasz volt, ráadásul nem túl informatív. Elzarándokoltam az említett Organon LTD honlapjára, ahol az általuk gyártott és forgalmazott kombinált fogamzásgátlók hatékonysága saját bevallásuk szerint "99% or more". Magyar nőgyógyász honlapja szerint (tehát nem valami hiteltelen blogról írok, ahogy voltál szíves fogalmazni) a Magyarországon forgalmazott fogamzásgátlók terhességi indexe 0,5-2,0% között mozog.


Egyetértek veled abban, hogy ez a magas szám a nem megfelelő használatnak tudható be elsősorban, de nem kizárólagosan. Egyik sem 100%-os hatékonysággal akadályozza meg a peteérést, a beágyazódást és a méhnyaknyák átjárhatóságát. Ha valaki azzal hitegeti magát, hogy gyógyszerszedés mellett nem, nem és nem eshet teherbe semmiképpen, mert abszolút lehetetlenség, az tévedésben él.


Kérlek, ha már így nekem estél, hogy nem írok konkrétumokat, és egy noname blogra hivatkozom, akkor te is írj konkrétumokat. Pl az öt leggyakrabban használt fogamzásgátló nevét és hivatalos Pearl-indexét. Ha ilyen jártas vagy a témában, akkor nem okozhat nagy gondot, utánajárást.


u.i. Jó sok iwiwes ismerősöm van, egyik sem él apácazárdában - mint ahogy én sem - és az elmúlt 5 évben egyik sem szenvedett autóbalesetet.

2009. jún. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!