Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tablettát szedő nők, tudnátok...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Macs1209 kérdése:

Tablettát szedő nők, tudnátok válaszolni pár rövid kérdésre?

Figyelt kérdés

Olvastam nagyon sok kérdést már tablettákkal

kapcsolatosan, és felmerült bennem is pár:


1. Az a nő, aki tablettát szed, saját magának fizeti a

gyógyszert, vagy a pasija is besegít, esetleg csak a

pasi fizeti ki?

2. Olvastam, hogy már 1500 ft-ért is sokan spórolni akar-

nak. Megéri ennyiért felbolygatni a belső dolgokat?

3. Ha lenne lehetőség, hogy a párotok mindig gumit húz,

lemondanátok a tablettáról?

4. Minden tablettánál ott a trombózisveszély, és minden

beszedett tablettával egyre csak nő ez. Megéri kockáz-

tatni?


2012. febr. 7. 22:23
 1/8 Eckler ***** válasza:
100%
Személy szerint inkább gumi, mint bogyó... ez nem felel meg sok pasinak, ami az ő bajuk :D
2012. febr. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Én most fogok áttérni tablettára, mi fele-fele arányban fogjuk fizetni, szerintem így tisztességes, ha már csak ilyen módon védekezünk. Az óvszer nem jött be, lett belőle egy kis balesetünk, és esemény utáni kellett sajnos... akkro inkább a tabi, mint az eseményutáni, amiben 1 havi fogigátló van. :S
2012. febr. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hiába mondják, hogy a tablettában kevés a hormon, sajnos mivel a nők többsége éveken keresztül szedi, így már nem is annyira kevés. Én már nem szedem, de mikor szedtem tiniként, én vettem (azaz anyukám fizette), mert a pasim egy smucig p@cs volt, de ez más téma- én voltam a hülye. A trombózis veszély sajna benne van, és nem tudom, hogy nálam ez mennyire befolyásolta a dolgokat, de 30 éves koromra megfájdultak a lábaim, szerencsére nincs baj, csak gyengébb nálam valami, nem tudom, ezt nem okozhatta-e a gyogyó...??? Én már semmi pénzért nem szedném most, felnőtt fejjel, de tiniként azért jó volt, mert terhes sem akartam lenni. A gumit meg a pasi nem akarta, sajnos mi nők is hajlamosak vagyunk a szeretett férfiért ilyen butaságokra. Egyébként meg teljesen mindegy, mennyibe kerül, az csak egy vérvizsgálat és hormonvizsgálat tudja eldönteni, hogy neked melyik a legmegfelelőbb, de ezt a nőgyógyászodnak tudnia kell, és ezután írhat csak fel gyogyót. Itt meg semmiképp nem számít a pénz.
2012. febr. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem odaírni, hogy én is pasiból vagyok, csak

érdekel a téma..

Köszönöm az idáigi válaszokat, megy a zöld kéz.

2012. febr. 7. 22:53
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

Én magamnak fizetem a gyógyszert.

Inkább a tabletta mellett vagyok, komoly kapcsolatom van, nem kell annyit izgulni, illetve nekem és a páromnak is jobb érzés.

Már volt 3 féle tablettám, most inkább a drágábbikat, de újabb fajtát írattattam orvosommal, elvileg kevésbé veszélyes.

így most 3 havira fizetek kb 9900Ft-ot, de jobban is érzem magam ettől(nem vagyok fáradékony).

Egyébként soha nem volt semmi problémám egyik gyógyszertől sem.


22/L

2012. febr. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem hozzám szól a kérdés, mert jelenleg nem szedek tablettát, de sajnos az orvos szerint egy bizonyos betegség miatt el kell kezdenem. Most mindent megteszek, hogy elkerülhessem.

Én azt mondom, hogy ha normális ciklusom lenne, lenne rendesen peteérésem, 100%, hogy soha a büdös életben nem állítanám le a normális működésemet a tablettával.


1. Ha szedni fogok, akkor egyébként én fogom fizetni (vagyis anyu), mert a gumit jórészt barátom fizette. De egyébként felesben lenne a legjobb.


2. Ezen nem spórolnék, ha a drágább beválna, akkor 1500 forint miatt nem váltanék másikra.


3. Természetesen. Szívem szerint soha nem szednék tablettát, pedig fiatalabb koromban nagyon szerettem volna, de akkor meg nem lehetett.


4. Nekem nem, vkinek igen. Egyik 24 éves ismerősöm majdnem belehalt, mert tüdőembóliát kapott.

Mondjuk az esetek nagy rész megelőzhető lenne egy vérvizsgálattal.

2012. febr. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

felesben fizettük-míg össze nem házasodtunk.

rühellem a gumit.

biztos nem jó, de még nem nagyon van jobb.

2012. febr. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

én most kezdtem el fél év kihagyás után újra, felesben fogjuk fizetni, korábban csak én fizettem.

én vennék olcsóbbat, ha lehetne, de ugyanazt kezdtem most el, mint amit előtte szedtem, és mivel tökéletesen bevált, nem fogok váltani csak azért, mert drága

az én párom mindig húzott, és sosem mondta, hogy kezdjem el szedni, csak egyszer kilyukadt, és nekem sem volt kedvem ettől parázni, hogy majd havonta rohangászhatok a sürgősségire lórúgásnyi hormonért?

a cigaretta tüdőrákot okoz, az alkohol májkárosodást, a mesterséges adalékanyagok szintén rákot, az ilyen-olyan gyógyszerek olyan mellékhatásokat, amikre majd más gyógyszereket kell szedned, stb. megéri kockáztatni, ha nem akarsz gyereket.

2012. febr. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!