Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért mondott ilyeneket a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért mondott ilyeneket a doki? Anyámnak mi ez a hirtelen szemléletváltás?

Figyelt kérdés

19éves lány vagyok, élek szexuális életet, barátommal lassan egy éve járunk.

Ma elmentem nődokihoz, a szokásos éves rákszűrésem miatt.

Kérdezi mivel védekezek, szedek-e tabit. Mondom nem.

Erre ilyetszol "Miért talán gyereket akar?"

Mondom "Még nem, óvszerrel védekezek"

erre ilyetszol "Hát pedig az óvszerrel való védekezés hosszú távon terhességhez vezet"


Micsoda? Én eddig a gumit tartottam a legbiztosabb védekezésnek, csak észreveszem ha kiszakad vagy ilyenek, mindig figyelünk.

Pluszt beszéltük már barátommal hogyha tabit szednék egyikönk se lenne nyugodt, és én nem merem kipróbálni, meg nemis vagyok tisztába az egész fogigátló dolgokkal.


Anyám eddig ellenezte a fogamzásgátló szedést, aztmondta nemjó, mert nem kell az még nekem, erre elmeséltem neki a dolgot és ilyetszol ma "Hát ha legközelebb jössz irassál fel...azis véd annyira mint a gumi"

De honnan jött neki ez a hirtelen 5let?


Ja csak számomra az óvszer biztonságosabb nem akarom fogamzásgátlót szedni.


2012. febr. 8. 15:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy igazam van, de az orvosokat megkeresik különböző gyógyszergyártók. Lehetséges, hogy a doki kap azért valamit(lovettát), ha egy adott cég termékét írja fel - ezzel növelve a gyógyszergyártó bevételét.
2012. febr. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:

Drága jó nagyikám mondta mindig nekünk, hogy csak az nem lesz terhes aki nem szexel, mennyire igaza volt :)

Amúgy meg ez valami újfajta divathullám a dokiknál, már nekem is felvetette, hogy miért nem szedek tablettát.

Amúgy itt egy cikk [link] olvad el. És nyugodj meg, ha ésszel használjátok a gumit nem lehet baj.

2012. febr. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Csak azért mondja,mert félt a terhességtől.Engem is mindig azzal nyaggatnak,hogy szedjem.
2012. febr. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

ja értelek.


De miez a hülye duma hogy a gumi használata hosszú távon gyerekhez vezet?

Nem a mostani párommal veszítettem el... az előző kapcsolatomban is gumival védekeztem, és hála az égnek semmi baj nem történt.

Amikor meghallottam totál ledöbbentem, hogy mondhat ilyet egy orvos?


Anyámon is kiakadtam, alig 1 hónapja "ellenezte" mostmeg ő mondja h miért is ne O.o


DE HOGYAN KELL SZEDNI A FOGIGÁTLÓT? MEG MI HOGY VAN VELE KAPCSOLATBAN? FELVILÁGOSÍTANA VALAKI AKI SZED?

2012. febr. 8. 15:20
 5/20 anonim ***** válasza:
50%

Mindennemű védekezésnek megvan a maga kockázati tényzője, egy sem 100%os.

Ahoz hogy te nem akarsz tabit szedni, senkinek semmi köze nincs, még a dokidnak se.

Én akkor váltottam orvost, mikor panaszoltam neki, hogy a tabi miatt hízok, hiába sportolok, ráadásul a libidóm is a béka segge alatt van, és nem volt hajlandó váltani. Bármelyik barátnőmmel beszéltem, nekik is ezt a gyógyszert javasolta és nekik sem vált be.

álítólag valami pluszt kapnak gyártótól ha felírják.

Azóta egyáltalán nem szedek ilyen vackokat, sokkal jobban vagyok, nincsenek hangulatiungadozásaim és visszafogytam. Mi is gumizunk!

21l

2012. febr. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Imádom az ilyen orvosokat, komolyan...

Én spec. olyat is ismerek aki tabi mellett lett terhes, szóval az sem 100%.

Tavaly egyszer el kellett mennem nődokihoz az ambulanciára, miközben vizsgált kérdezi, hogy milyen fogamzásgátlót szedek...mondom nem szedek fogamzásgátlót. Erre ő tök flegmán: És miért nem?????

Mondom azért, mert 2 éve kaptam tőle egy mélyvénás trombózist amibe majdnem belehaltam...

Erre ő: Ja...

Szóval miért törvényszerű az, hogy egy nőnek kötelező tablettát szednie? Vannak azon kívül még védekezési módok, olyanok, amiknek nincs ennyi mellékhatásuk.

2012. febr. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

utolsó igen... 19évesen nem akarok tabit szedni, örülök hogy nincsen semmi bajom, amilyen "szerencsés" vagyok a tabitól is lenne valami bajom:D


De olyan szemrehányóan mondta hogy a gumizás vége a terhesség hogy rendes zavarban éreztem magam.

Majd mi a párommal eldöntjük akarunk-e védekezési módot váltani. Én személy szeirnt totál nyugis vagyok hogy gumival csináljuk, tudom hogy az valamennyire a nemi bajoktól is véd. És eddig semmi baj nem volt...

2012. febr. 8. 15:27
 8/20 anonim ***** válasza:

Anyudat én se értem. A dokinak pedig mondjuk igaza van. Jó, az hülyeség hogy terhes leszel, de a tabit egy nap egyszer beveszed és kész, a gumi meg kiszakadhat, stb.

Én jobban ajánlom a tabit.

2012. febr. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Ha a gumi kiszakad, észreveszed > 72 órás. Ha a tabi nem hat, nem veszed észre. Van, akinek úgy megkavarta a vérzését, hogy a nő csak akkor vette észre a terhességet, mikor nőni kezdett a pocak, olyankor meg már nincs mit tenni.

A tabi egészségtelen is, + nekünk pl. nem is éri meg anyagilag.

A gumi higiénikusabb, azt nem lehet elfelejteni - legalábbis szerintem. Kettőnk közül úgyis eszébe jut valakinek, meg egyébként is: hozzá tartozik szinte az együttléthez.

Egyértelmű, miért nyomják annyira a tabit az orvosok, ezt leírtam az első válaszban. Maradunk a guminál.


A linkelt cikk nekem kissé sántít...

2012. febr. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Van egy úgy nevezett Pearl-index. Ezzel mutatják az egyes fogamzásgátlási módszerek hatékonyságát. Minél alacsonyabb, annál jobb. Az óvszernél ez 3-4, tablettánál 0,1-0,5. Tehát a tabletta biztosabb fogamzásgátló, mint az óvszer, viszont nagyon sok a mellékhatása, pl. libidócsökkenés, visszerek, trombózis... Szóval előfordulhatnak igen súlyosak is, ahogy az egyik előző válaszoló írta, hogy mélyvénás trombózisa lett tőle.


Tablettát úgy kell szedni hogy minden nap, lehetőleg ugyanakkor beveszel egy tablettát, ez 3 hétig majd 1 hét szünet. Ha utána hánysz, hasmenésed van vagy antibiotikumot szedsz akkor kell abban az időszakban kiegészítő védekezés. Ennyi, különben nem nagy ördöngősség.


Viszont alapvetően ha rendesen használjátok a gumit, mindenre odafigyeltek stb, akkor elég kevés az esélye, hogy teherbe ess és nem is tömöd magad feleslegesen hormonokkal.

2012. febr. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!